تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] حمید سوریان دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک کشتی فرنگی، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. به گزارش تابناک ورزشی، حمید سوریان، نابغه کشتی فرنگی ایران و دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک کشتی فرنگی، بعد از حذف از گردونه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو با دو شکست پیاپی، از دنیای قهرمانی خداحافظی […]

[ad_1]

حمید سوریان دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک کشتی فرنگی، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، حمید سوریان، نابغه کشتی فرنگی ایران و دارنده
هفت مدال طلای جهان و المپیک کشتی فرنگی، بعد از حذف از گردونه بازی‌های
المپیک ۲۰۱۶ ریو با دو شکست پیاپی، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
 

این تصمیم را وی در دهکده المپیک ریو به خبرنگاران اطلاع داده است. کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی بیش از این با رسانه ها صحبت نکرده است.

حمید سوریان در سال ۲۰۰۱ دوبنده تیم ملی نوجوانان در وزن ۴۶ کیلوگرم را پوشید و در مسابقات نوجوانان آسیا به روی تشک رفت. در سال ۱۳۸۶ قهرمان قهرمانان ورزش ایران شد. در سال ۲۰۰۵ سوریان ۲۰ ساله، توانست اولین طلایش را در مسابقات جهانی بوداپست به چنگ آورد و عنوان قهرمانی بزرگ‌سالان جهان را از آن خود کند. 

این مدال طلا پنج بار دیگر در رقابت‌های جهانی گوانگ‌ژو سال ۲۰۰۶، مسابقات جهانی ۲۰۰۷ باکو، رقابت‌های جهانی ۲۰۰۹ هرنینگ دانمارک، رقابت‌های ۲۰۱۰ مسکو و ۲۰۱۴ تاشکند تکرار شده است. ۲ طلای مسابقات بزرگسالان آسیا در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ از دیگر افتخارات ورزشی سوریان است. روزهای پایانی سال ۲۰۱۰ و کل سال ۲۰۱۱ را می‌توان بدترین سال‌های زندگی ورزشی او نامید. در این سال محسن حاجی‌پور در وزن ۵۵ کیلوگرم شرکت کرد و سوریان در مسابقات جهانی شرکت نکرد. مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن مهمترین افتخار ورزشی حمید سوریان است.

سوریان در المپیک ۲۰۰۸ پس از برد برابر ونلین ونکوف از بلغارستان و الگین الوایس از پالائو در دور سوم مسابقات مغلوب نظیر مانکیف، ورزشکاری از روسیه شد. در ادامه او با پیروزی برابر کریستین فریس از صربستان به دیدار رده‌بندی رسید که با باخت برابر پارک اون چول کره‌جنوبی به مقام پنجم این رقابت‌ها رسید.

فوری/حمیدسوریان از دنیای کشتی خداحافظی کرد+کارنامه

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس