تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بیژن مهدی پور در گفت و گو اختصاصی با ایلنا در گچساران گفت: متاسفانه بدنبال سوانح حادثه کار، ۲ کارگر ساختمانی در گچساران در سالجاری جان خود را از دست دادند. وی تعداد حوادث اتفاق افتاده سالجاری برای کارگران ساختمانی گچساران را ۲۰ حادثه عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود دیگر شاهد […]

[ad_1]

بیژن مهدی پور در گفت و گو اختصاصی با ایلنا در گچساران گفت: متاسفانه بدنبال سوانح حادثه کار، ۲ کارگر ساختمانی در گچساران در سالجاری جان خود را از دست دادند.


وی تعداد حوادث اتفاق افتاده سالجاری برای کارگران ساختمانی گچساران را ۲۰ حادثه عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود دیگر شاهد تلف شدن جان کارگری نباشد.


رئیس اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی گچساران افزود: کارگران فوت شده ساختمانی یک کارگر در بافت فرسوده دوگنبدان و یک کارگر در حوزه نفت بوده است.


مهدی پور گفت: بیشتر کارگرانی که گزارش حادثه آنها به اداره ارجاع نمی شود در محل حادثه توسط پیمانکار مربوطه در دریافت غرامت و دادن رضایت اقدامات لازم را انجام داده اند و بسته به نوع بیمه و کیفیت مستندات وقوع حادثه دریافت غرامت می کند.


وی در ادامه تاکید کرد که به کار گیری اتباع بیگانه در گچساران ممنوع است و طبق ماده ۱۲۰ قانون اداره کار تنها بیگانگانی که مجوز کار و اقامت دارند شامل جذب مشاغل می شوند.


مهدی پورافزود: در صورت مشاهده یا گزارش با کارفرمای مربوطه بار اول جریمه قانونی و نقدی و در مراحل بعدی به مراجع قضائی ارجاع و پیگرد قانونی خواهد شد.


رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گچساران از شروع به کار انجمن صنفی کارگران ساختمانی این  شهرستان هم خبرداد و اظهارداشت: در پی رسیدگی به امور کارگران ساختمانی انجمن فوق با انتخاب اعضاء فعالیت صنفی خود را آغاز کرده است .

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس