تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم بازگشایی مرز «خسروی»، گفت: طرح موضوع ناامنی برای جلوگیری از تردد زوار از این مرز تنها یک بهانه است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، با بیان این‌که «مرز خسروی تنها مرز بین‌المللی بین ایران و عراق است که سال‌ها پیش در […]

[ad_1]

حشمت الله فلاحت پیشه

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم بازگشایی مرز «خسروی»، گفت: طرح موضوع ناامنی برای جلوگیری از تردد زوار از این مرز تنها یک بهانه است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، با بیان این‌که «مرز خسروی تنها مرز بین‌المللی بین ایران و عراق است که سال‌ها پیش در قراردادی بین ایران و عراق به رسمیت شناخته شد»، اظهار کرد: بر اساس این قرارداد دولت عراق در قبال تامین امنیت جانی و مالی مردم ایران باید پاسخگو باشد.

وی با تاکید بر لزوم بازگشایی این مرز، گفت: تا سال گذشته بسته بودن این مرز بواسطه مسائل یا بهانه‌های مطرح شده در خصوص ناامنی آن طرف مرز خسروی را می‌پذیرفتیم، اما در حال حاضر با توجه به شکست‌های داعش و با بررسی نقشه میدانی کشور عراق می‌توان متوجه شد که داعش از نزدکترین محل تردد ایرانیان در چهار مسیر کربلا، نجف، بغداد و کردستان عراق حدود ۷۰ کیلومتر فاصله دارد.

وی تصریح کرد: دولت عراق که موفق به شکست‌های مکرر داعش شده، قطعا در قبال القاعده و سایر گروه‌ها نیز توان مقابله داشته و موفق‌تر عمل می‌کند. در همین راستا و با در نظر گرفتن این شرایط طرح موضوع ناامنی برای بسته ماندن مرز خسروی برای تردد زوار اربعین فقط یک بهانه است.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم تلاش مجدانه مسئولین ایرانی برای بازگشایی مجدد این مرز، گفت: متاسفانه بخش عمده این بهانه‌سازی‌ها برای بسته ماندن مرز خسروی از طرف دولت ایران است و ما در همین راستا درخواست داریم و مجدانه پیگیر هستیم تا این مرز بازگشایی شود.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس