تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اگر سفر دیپلمات های خارجی به نقاط مختلف کشور، با حفظ شرایط صیانتی باشد، قابل تحمل است، ولی اگر این شرایط رعایت نشود، برای کشور بسیار خطرناک بوده و مسبوق به سابقه نیز است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، حشمت الله فلاحت […]

[ad_1]

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اگر سفر دیپلمات های خارجی به نقاط مختلف کشور، با حفظ شرایط صیانتی باشد، قابل تحمل است، ولی اگر این شرایط رعایت نشود، برای کشور بسیار خطرناک بوده و مسبوق به سابقه نیز است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره متوقف کردن دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی در منطقه سقز کردستان از سوی سپاه پاسداران، گفت: بر اساس کنوانسیون وین، پروتکل همکاری های دیپلماتیک میان کشورها وجود دارد و در آن دیده شده که دیپلمات ها در چه مناطقی می توانند حاضر شده و از ورود به چه نقاطی منع شده اند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سفارتخانه های خارجی در تهران پس از برجام، بخش های فرهنگی و اقتصادی خودشان را فعال کردند و دبیران این بخش ها به ویژه دبیران فرهنگی سفرهایی را برای تقویت این حوزه ها صورت می دهند.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر اگر سفر دیپلمات های خارجی به نقاط مختلف کشور، با حفظ شرایط صیانتی باشد، قابل تحمل است، ولی اگر این شرایط رعایت نشود، برای کشور بسیار خطرناک است که این مسئله مسبوق به سابقه نیز است.

فلاحت پیشه با اشاره به موضوعات مطروحه درباره عکسبرداری دیپلمات های فرانسوی و انگلیسی از مراکز نظامی کردستان، گفت: اگر این افراد تخلفاتی را صورت داده اند، جمهوری اسلامی می تواند در قالب کنوانسیون وین عمل کند.

در پی متوقف کردن خودرویی مشکوک توسط نیروهای اطلاعات سپاه کردستان در شهرستان سقز، مشخص شد سرنشینان آن دو تبعه و دیپلمات برجسته فرانسوی و انگلیسی در ایران هستند، پس از بررسی های اولیه مشخص می شود که سرنشینان خودرو توقیف شده یک مرد به نام سباستین سورن و یک زن به نام شارلوت لوپز وارونه والر که به ترتیب رایزن سیاسی فرانسه و دبیر دوم سفارت انگلیس در تهران هستند که بدون هماهنگی و مجوز به صورت غیرقانونی در برخی مناطق استان کردستان تردد می کنند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس