تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۵۰۰ کاروان سلامت به استان‌های کم برخوردار در سراسر کشور اعزام می‌شوند، گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۵ هزار پزشک داوطلب هلال احمر برای خدمت به هموطنان در مناطق محروم و کم برخوردار فعالیت مستمر داشته‌اند. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی […]

[ad_1]

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۵۰۰ کاروان سلامت به استان‌های کم برخوردار در سراسر کشور اعزام می‌شوند، گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۵ هزار پزشک داوطلب هلال احمر برای خدمت به هموطنان در مناطق محروم و کم برخوردار فعالیت مستمر داشته‌اند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر فرح ناز رافع در سومین آیین تجلیل از پزشکان داوطلب هلال احمر ضمن تشکر از پزشکان داوطلب، افزود: جمعیت هلال احمر در زمینه تغییر نگرش و سلامت افراد جامعه گام های بسیار بلندی برداشته است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ هزار پزشک داوطلب از سال گذشته تاکنون با جمعیت هلال احمر همکاری داشته‌اند، تاکید کرد: این پزشکان در قالب برنامه‌های سلامت محور با سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همکاری داشته‌اند.

رشد بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به رشد بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه اشاره کرد و گفت: منشا اصلی بیماری های این روزها در تغذیه نادرست است و در دین مبین اسلام اشارات مکرری نسبت به شیوه تغذیه شده است، ولی این سوال مطرح است که آیا توانسته‌ایم به طور کامل در این عرصه موفق باشیم؟

وی بیماری های قلب و عروق را منشا مرگ های خاموش در کشور دانست و بیان کرد: تغذیه و اصلاح بهبود کیفیت زندگی از عوامل مهم در این امر است؛ بنابراین روش های تغذیه باید مورد بازنگری قرار گیرد.

به گفته رافع، اصلاح سبک زندگی مورد توجه برنامه‌های سازمان داوطلبان قرار دارد، این مساله مهم می‌تواند توسط پزشکان، پیراپزشکان و خیرین سلامت در جامعه محقق شود.

برنامه‌های پیشگیرانه در اولویت برنامه‌های سازمان داوطلبان

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه موضوع برنامه های پیشگیرانه در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار دارد، گفت: برخلاف اینکه هزینه های درمانی در کشور بسیار بالا است، هزینه پیشگیری کمتر و ماندگارتر است.

وی با تاکید بر این که حرکت های پیشگیرانه باید از حوزه های خودجوش مردمی آغاز شود و گسترش یابد، گفت: پیشگیری از HIV، تصادفات رانندگی، بیماری های قلبی و عروقی و سرطان‌های شایع مدنظر قرار داشته و منشا اصلی آن می‌تواند شیوه های تغذیه‌ای باشد.

اعزام ۵۰۰ کاروان سلامت به مناطق کم برخوردار سراسر کشور

رافع به اعزام ۱۰۰۰ کاروان سلامت از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت:تا پایان سال جاری ۵۰۰ کاروان سلامت به مناطق کم برخوردار، صعب‌العبور و محروم کشور اعزام خواهد شد.

به گفته وی، برای اعزام کاروان‌های سلامت ابتدا نیازسنجی‌های لازم صورت می‌گیرد  و پس از آن کاروان‌های سلامت متشکل از ۱۵ پزشک، پیراپزشک و متخصص برای ارائه خدمات به مناطق تعیین شده اعزام می‌شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در باره اجرای پروژه های بهداشتی و درمانی، ادامه داد: ۹۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی طی این مدت اجرا شده است.

فعالیت پزشکان و پیراپزشکان داوطلب در مسیر تردد زائران مراسم اربعین حسینی

رافع از برنامه های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برای ایام محرم و اربعین خبر داد و گفت: پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان داوطلب در محرم و اربعین در مسیرهای تردد زائران، در ایران و عراق مستقر شده و همکاری های لازم را با مسئولان سازمان پزشکی حج و زیارت هلال احمر دارند.

وی درباره اجرای سفرنامه سلامت و امید در استان‌های مختلف کشور گفت: این سفرنامه با همت و مشارکت خیرین سلامت و پزشکان داوطلب آغاز به کار کرده است که به زودی این سفرنامه در قزوین و پس از آن در استان‌های قم، مرکزی و چهارمحال و بختیاری برگزار می شود و همچنین در هر استان سه شهرستان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

ارائه خدمات رایگان در قالب اجرای طرح سفرنامه سلامت و امید

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۵۰۰ پزشک و پیراپزشک و همچنین فعال محیط زیست در سفرنامه سلامت و امید مشارکت خواهند داشت، خاطرنشان کرد: تمامی خدماتی که در قالب این سفرنامه و همچنین کاروان‌های سلامت به هموطنان ارائه می شود، رایگان است.

دکتر غلامرضا کاتب، نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دنیای کنونی اگر بخواهیم آن جامعه بهترین الگوی محور حرکت زندگی بشریت قرار بگیرد باید مفاخر آن کشور همواره و به صورت دوره‌ای بازگو شود، افزود: ایران اسلامی مفاخر بسیاری را پرورش داده است.

وی ادامه داد: روز پزشک به نام شیخ الرئیس بوعلی سینا نامگذاری شده است که یکی از مفاخر پزشکی کشور محسوب می شود. اگر بخواهیم همیشه راه پر فروغ عرصه سلامت جامعه را زنده نگه داریم باید راه بوعلی سینا زنده نگه داشته شود.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در خانه ملت با بیان اینکه پزشک امین‌ترین و مورد اعتمادترین فرد جامعه است، یادآور شد: جایگاه پزشکان به گونه‌ای است که باید از حقوق افرادی که در بستر بیماری هستند، پاسداری کنند.

لازم به ذکر است، در سومین آیین تجلیل از پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر از ۱۵ تن از پزشکان که همکاری گسترده‌ای با سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر داشته‌اند، تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس