تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۴

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه هر حزب و گروهی برای فعالیت سیاسی باید از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز قانونی دریافت کند، تاکید کرد که فعالیت حزبی با نام «یکتا» غیرقانونی است. به گزارش  گذارنیوز و به نقل از ایرنا جمعی از وزیران دولت نهم و دهم با نام تشکل سیاسی «یکتا» عصر […]

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه هر حزب و گروهی برای فعالیت سیاسی باید از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز قانونی دریافت کند، تاکید کرد که فعالیت حزبی با نام «یکتا» غیرقانونی است.

مقیمی

به گزارش  گذارنیوز و به نقل از ایرنا جمعی از وزیران دولت نهم و دهم با نام تشکل سیاسی «یکتا» عصر دوشنبه در همایشی اعلام موجودیت کردند.

حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به خبرنگار سیاسی ایرنا در خصوص قانونی بودن این حزب و اعلام موجودیت آنها افزود: تشکل سیاسی به نام «یکتا» از کمیسیون ماده احزاب هیچگونه مجوزی درخواست نکرده است بنابراین هرگونه فعالیت آنها خلاف قانون است و باید پاسخگو باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که این گروه سیاسی اعلام کرده در قالب جبهه فعالیت می کند و نیازی به مجوز ندارد نیز گفت: هرگونه فعالیت سیاسی افراد در غالب حزب، گروه و تشکل و با هر عنوان و نامی باید با دریافت مجوز باشد؛ از این رو تحرکاتی که این روزها با عنوان یکتا انجام شده خلاف قانون است و آنها باید پاسخگو باشند.

تشکل یکتا متشکل از تعدادی از وزرای محمود احمدی نژاد است. مصطفی محمد نجار، کامران دانشجو، حمیدرضا حاجی بابایی و… از اعضای اصلی این تشکل هستند.

یکتا با حضور آیت الله موحدی کرمانی و تعدادی از چهره های اصول اعلام موجودیت کرد.

عده ای از تحلیلگران معتقدند “تشکل یکتا” ادامه دهنده راه محمود احمدی نژاد خواهد بود و یا حتی ابزار برای حرکت چراغ خاموش رییس جمهور سابق و حضور در انتخابات مجلس آینده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس