تاریخ انتشار: ۱۶ ارد ۱۳۹۵

ارومیه- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران، برنامه ریزی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: فضای لازم برای اجرای کاربری های عمومی و خدماتی در پایین شهر وجود ندارد چرا که این قسمت از شهر بیشتر به شکل فضاهای مسکونی و در زمین های قولنامه ای ساخته شده است.

‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” :
میرعلی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شهرداری ارومیه امروزه وارث عده ای سودجو است که در گذشته، پلاک های مختلف اطراف شهر را تفکیک کرده و فروخته اند و امروزه این مناطق به وضع فعلی و نابسامان درآمده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر مناطقی از پایین شهر، مناطق دیگری نظیر گلشهر، شهرک والدین شاهد و بهداری ارومیه نیز از این مشکل رنج می برد و نمی توان برای اجرای طرح های خدماتی و فضای سبز در آنها برنامه ریزی کرد.
وی همچنین از تصمیم مدیریت شهری برای سنگ فرش کردن مناطق مرکزی، تجاری و سفرپذیر ارومیه خبر داد و اظهار کرد: در نظر داریم در صورت امکان، بخش مرکزی را از ترافیک جدا کنیم و خیابان های مرکزی به ویژه خیابان امام و خیام شمالی و جنوبی را به صورت سنگ فرش درآوریم.
عضو شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: البته در این خصوص مشکلاتی وجود دارد و مخالفت هایی از سوی نهادهای مرتبط و برخی صاحبان مغازه های این خیابان ها اعمال می شود که باید به یک نتیجه مشترک در این باره برسیم.
محمدی در خصوص بافت فرسوده موجود در شهر به ویژه مناطق مرکزی نیز گفت: متاسفانه شورای اسلامی شهر و شهرداری نتوانسته اند برنامه های خود را در این خصوص پیش ببرند چرا که موانع متعددی نظیر اداره میراث فرهنگی و برخی از ساکنان این بافت ها وجود دارد که حل نشدنی است.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم در این خصوص به راهکار لازم دست یابیم چرا که وضعیت بافت فرسوده شهر ارومیه بسیار نامناسب بوده و برای آینده شهر مشکل آفرین است.
وی نماهای ساختمان را مشکل دیگر شهر ارومیه عنوان کرد و ادامه داد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، ساختمان هایی که در خیابان های ۱۴ متری و بالاتر ساخته می شوند، بدون نماسازی پایان کار دریافت نمی کنند ولی این مصوبه به دلایل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی شهروندان به صورت کامل از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان اعمال نمی شود.
شورای اسلامی شهر ارومیه دارای پنج کمیسیون است که کمیسیون عمران از جمله مهمترین آنها به شمار می رود و سازمان عمران و معاونت عمران شهرداری ارومیه مصوبات این کمیسیون را به اجرا در می آورند.
ارومیه با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۰ هزار هکتار وسعت، یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور به شمار می رود.
۲۰۹۳/۱۹۰۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس