تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر دادگستری ترکیه با اعلام این که تاکنون بیش از ۲۶ هزار نفر در ارتباط با کودتای ۱۵ جولای بازداشت شده‌اند، تأکید کرد که فضای ضدآمریکایی در ترکیه افزایش یافته است. به گزارش ایلنا، «بکر بوزداغ» وزیر دادگستری ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری «آناتولی» تصریح کرد که دست گولونیست‌ها رو شده و زنجیره مدارس […]

[ad_1]

وزیر دادگستری ترکیه با اعلام این که تاکنون بیش از ۲۶ هزار نفر در ارتباط با کودتای ۱۵ جولای بازداشت شده‌اند، تأکید کرد که فضای ضدآمریکایی در ترکیه افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، «بکر بوزداغ» وزیر دادگستری ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری «آناتولی» تصریح کرد که دست گولونیست‌ها رو شده و زنجیره مدارس اطلاعاتی‌شان افشا شده است.


بوزداغ با بیان این که «تاریخ مصرف گولن برای آمریکا و ترکیه تمام شده است»، از واشنگتن خواست «این متهم اصلی کودتای نافرجام ۱۵ جولای» را تحویل دهد.


وزیر دادگستری ترکیه در ادامه تصریح کرد، آمریکایی‌ها که همچنان از تحویل گولن خودداری می‌کنند، فضای ضد آمریکایی را در ترکیه افزایش داده‌اند و این وضعیت در حال تبدیل شدن به نفرت از آمریکایی‌هاست.


وی همچنین اعلام کرد، در مجموع بیش از ۲۶ هزار نفر در ارتباط با اقدام نظامی ۱۵ جولای بازداشت شده‌اند.


مقام‌های آنکارا فتح‌الله گولن، روحانی مخالف مقیم آمریکا را عامل اصلی وقوع کودتای نافرجام علیه دولت «رجب طیب اردوغان» معرفی کرده و خواستار استرداد وی از آمریکا شد‌ه‌اند. در حالی‌که کاخ سفید اعلام کرده است مقام‌های آمریکایی در حال ارزیابی سند‌هایی هستند که دولت آنکارا برای اثبات این اتهام تحویل داده‌ است.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس