تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۴

کارمند سابق نیروی دریایی آمریکا به دلیل دریافت نقدی رشوه، اقامت در هتل های لوکس و همچنین برخی اتهام های دیگر با حکم احتمالی ۱۲ سال زندان یا بیش از یک میلیون و ۱۹۰ هزار دلار جریمه نقدی و یا هر دو روبرو شد.

به گزارش “گذارخبر” ، شبکه خبر آسیا روز پنجشنبه اعلام کرد ‘گورشاران کائور شارون راشل’ کارمند سابق نیروی دریایی آمریکا که اصالت سنگاپوری دارد، متهم به فساد مالی ۷۳ هزار دلاری در قالب پرداخت وجه نقد و هزینه اقامت در هتل های کوکس شد.
این زن که به خدمت نیروی دریایی آمریکا درآمده بود در ۹ پرونده مختلف به فساد مالی و پولشویی متهم شده است.
وی در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ در بیش از پنج هتل لوکس اقامت داشته است که هزینه اقامت وی توسط فردی به نام ‘لئونارد فرانسیس’ مالک شرکت ‘دفاع دریایی گلن’ پرداخت شده و این شرکت پرداخت هزینه ها به این کارمند نیروی دریایی آمریکا را به دلیل بدست آوردن اطلاعات طبقه بندی شده انجام داده بود.
مالک مالزیایی این شرکت که ارائه کننده خدمات دریایی و پشتیبانی است در سال ۲۰۱۱ قراردادهایی به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار با نیروی دریایی آمریکا منعقد کرده بود.
هتل هایی که کارمند سابق نیروی دریایی آمریکا در آن اقامت کرده بود در جزیره بالی اندونزی، جاکارتا پایتخت اندونزی و دبی قرار دارند.
وی همچنین مبلغ ۷۰ هزار دلار پول نقد از لئونارد فرانسیس’ مالک شرکت ‘دفاع دریایی گلن’ دریافت کرده است.
این عضو نیروی دریایی آمریکا برای دو جرم از ۹ جرم خود اکنون با حکم احتمالی هفت سال زندان یا ۳۵۰ هزار دلار جریمه نقدی به ازای هر جرم و یا هر دو روبروست و برای هفت جرم دیگر نیز احتمالا به بیش از پنج سال زندان یا پرداخت جریمه نقدی ۷۰ هزار دلار به ازای هر جرم و یا هر دو روبرو است.
در پرونده فساد و رشوه در ارتش آمریکا و در ارتباط با این تاجر مالزیایی هفت نفر در ارتش این کشور دستگیر شده بودند.
‘ائول سیمپکینز’ ۶۰ ساله افسر سابق نیروی دریایی آمریکا نیز پیش از این به اتهام توطئه برای رشوه گیری در این طرح پیمانکاری در ویرجینیا دستگیر شده بود.
‘جوز لوئیس اسناچز’ ۴۲ ساله یک فرمانده ناو آمریکایی نیز سال گذشته به دلیل پذیرش رشوه از سوی تاجر مالزیایی به ۲۰ سال زندان محکوم شد.
وی به پذیرش ۳۰ تا ۱۰۰ هزار دلار رشوه از سوی شرکت ‘دفاع دریایی گلن’ به رهبری ‘لئونارد گلن فرانسیس’ تاجر مالزیایی که در سنگاپور ثبت شده است، متهم شده بود.
تاجر مالزیایی نیز به ۲۵ سال حبس و همچنین پرداخت ۳۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده است.
نیروی دریایی آمریکا پیش از این به دلیل رسوایی مالی، قراردادهای خود را با این شرکت دفاعی که در سنگاپور ثبت شده است ، لغو کرده بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس