تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس اتحادیه انجمن‌های علمی منابع طبیعی و محیط زیست کشور گفت: مطالعات آمایشی آب در کشور و مشخص شدن بحران آب بیانگر این است که لازم است به بخش حوضه آبخیز توجه بیشتر داشت. به گزارش ایسنا، علی سلاجقه در نخستین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار زاگرس مرکزی دانشگاه شهرکرد، اظهار کرد: […]

[ad_1]

خشکسالی.jpg

رئیس اتحادیه انجمن‌های علمی منابع طبیعی و محیط زیست کشور گفت: مطالعات آمایشی آب در کشور و مشخص شدن بحران آب بیانگر این است که لازم است به بخش حوضه آبخیز توجه بیشتر داشت.

به گزارش ایسنا، علی سلاجقه در نخستین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار زاگرس مرکزی دانشگاه شهرکرد، اظهار کرد: فرایند فرونشست دشت‌ها برگشت‌ناپذیری را معنا می‌دهد و متأسفانه در ایران چنین اتفاقی در حال رخ دادن است.

وی افزود: تنش‌های سیاسی و وضعیت نامطلوب بهره‌برداری از آب از چالش‌هایی است که مدیریت آب را تهدید می‌کند.

سلاجقه سرانه آب تجدیدشونده در ایران را ۱۷۱۰ اعلام کرد و گفت: آب در ایران از نظر کیفیت و میانگین بارش به ترتیب رتبه ۳۰ و ۲۵ را دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایران کمترین قیمت آب را نسبت به دیگر کشورها دارد و قیمت پائین آب باعث مصرف بیشتر آن شده است

شیرین ابوالقاسمی مدیر طرح ملی حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی، نیز در این همایش اظهار کرد: اگر در جایی که برج منابع آبی است هشت دشت ممنوعه بوجود آید پس وضعیت بحرانی دیگر استان‌ها طبیعی است بنابراین نوع مدیریت باید اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه سیاست‌گذاران به منابع آبی باید منطقی و مدیریت صحیح باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس