تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴
معاون اول رییس جمهور؛

با لغو تحریم‌ها نیز این صنعت، نقش مهمی را در افزایش تولید نفت و اشتغالزایی ایفا خواهد کرد.

به گزارش “گذارخبر” و به نقل از ایلنا  اسحاق جهانگیری در نشست مشترک با وزیر نفت و مدیران ارشد وزارت نفت، با بیان این مطلب افزود: صنعت نفت، کارهای مهمی برای اقتصاد کشور و سرپا نگهداشتن آن در دوران تحریم انجام داد و از این رو، خوشحالم که در نخستین روز پس از اجرایی شدن برجام به وزارت نفت آمده‌ام.

وی با اشاره به لغو تحریم‌ها و با بیان اینکه صنعت نفت قاعدتا در دوران جدید پساتحریم نیز آماده همکاری و فعالیت بیشتر خواهد بود، عنوان کرد: برجام کار بزرگی بود که به واسطه اجرایی شدن آن، تعهد دولت تدبیر و امید به ملت عملی شد و خوشبختانه این مهم با وجود همه بدبینیهایی که در داخل و خارج از کشور وجود داشت و باوجود کارشکنی‌های اسرائیل، برخی کشورهای منطقه و تندروهای آمریکا به سرانجام رسید.

جهانگیری به نتیجه رسیدن برجام در سایه حمایت کامل مقام معظم رهبری، مدیریت رئیس جمهوری و تلاش تیم مذاکره کننده کشورمان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بعد از توافق ایران و گروه ١+۵ و تا همین چند روز پیش، عده‌ای گمان می‌کردند برجام اجرایی نخواهد شد؛ اما به فضل الهی این توافق به مرحله اجرا رسید و ملت از این موضوع خرسند شد.

به گفته وی، ایران در حال حاضر علاوه بر هسته‌ای بودن، همه تحریم‌ها را نیز پشت سر گذاشته و در سطح بین المللی قرار گرفته است.

جهانگیری با بیان اینکه از امروز بخش قابل توجهی از تحریم‌ها برداشته می‌شود، خاطرنشان کرد: سیستم بانکی، سوییفت، ال سی و استفاده از منابع مالی داخلی که در خارج از کشور قرار دارد، از امروز آزاد می‌شود.

معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: فروش نفت نیز در همین روز‌ها افزایش می‌یابد و روز به روز بر میزان آن افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم آثار لغو تحریم‌های ظالمانه را در اقتصاد کشور به زودی خواهند دید، گفت: با لغو تحریم‌ها و افزایش تولید، اشتغال نیز ایجاد می‌شود و صنعت نفت در این حوزه، نقش بسزایی ایفا می‌کند.

جهانگیری با بیان اینکه نقش نفت، تنها تامین منابع مالی نیست بلکه نفت محور اصلی توسعه کشور است، افزود: اقتصاد ایران با پول نفت شکل می‌گیرد و اگر تاکنون شکل نگرفته، ناشی از مدیریت ضعیف بوده است.

وی با بیان اینکه در این جلسه، مدیران ارشد وزارت نفت از نیاز این صنعت به ٢٠٠ میلیار دلار سرمایه گذاری صحبت کردند، عنوان کرد: به طور طبیعی با این سرمایه گذاری در صنعت نفت در برنامه ششم توسعه، صنعت عظیمی حول این صنعت شکل خواهد گرفت و اشتغال‌زایی قابل توجهی ایجاد خواهد شد.

جهانگیری، صنعت نفت را خط مقدم مقابله با تحریم‌ها دانست و افزود: بی‌جهت نبوده است که آمریکایی‌ها و دیگر کشور‌ها، این صنعت را مورد تحریم قرار دادند چون می‌دانستند اقتصاد ایران با توسعه صنعت نفت متحول می‌شود.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دوران تحریم‌ها سپری شده و ایران وارد دوران جدیدی شده است، تصریح کرد: مجموعه مدیران نفت و در راس آن وزیر نفت جزو توانمند‌ترین مدیران کشور هستند و صنعت نفت می‌تواند سرمایه‌ای بی‌بدیل برای توسعه اقتصادی کشور در دوران پساتحریم باشد.

وی حضور زنگنه را در وزارت نفت در این مقطع حساس، فرصت مغتنمی برشمرد و گفت: انتقادهای آگاهانه و ناآگاهانه‌ای که برخی دارند، به این دلیل است که در تصمیمات مدیران صنعت نفت تردید ایجاد کنند و مدیران باید تلاش کنند از این فضا دور بمانند.

جهانگیری با بیان اینکه انتظار کشور از مجموعه صنعت نفت این است که در دوران جدید، تصمیم‌های مهمی اتخاذ و با همه سختی‌ها و فشارهایی که وجود دارد مقابله کنند، ادامه داد: البته من نمی‌گویم مقابله با فشار‌ها و سختی‌ها کار آسانی است و می‌دانم مدیران صنعت نفت راه دشواری در پیش دارند؛ اما عبور از مسیر دشوار و راه سخت، مدیر بزرگ و توانمند می‌خواهد و مدیران نفت از این ویژگی برخوردارند.

ادامه دارد ..

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس