تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از آمادگی ۳۲ مرکز عرضه دام بهداشتی ویژه عید قربان و روز عرفه خبر داد و افزود: در این مراکز دام بهداشتی پس از معاینات لازم به شهروندان عرضه می‌شود. به گزارش ایسنا، عبدالحسین رحیمی در نشست خبری امروز چهارشنبه با اشاره به اجرای طرح […]

[ad_1]

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از آمادگی ۳۲ مرکز عرضه دام بهداشتی ویژه عید قربان و روز عرفه خبر داد و افزود: در این مراکز دام بهداشتی پس از معاینات لازم به شهروندان عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، عبدالحسین رحیمی در نشست خبری امروز چهارشنبه با اشاره به اجرای طرح جهادی عرضه دام در روز عید قربان و روز عرفه که از سال گذشته اجرایی شده است گفت: عرضه دام بهداشتی وظیفه ذاتی شهرداری تهران نیست اما این اقدام با هدف تامین سلامت شهروندان توسط شهرداری تهران انجام می‌شود. به طوریکه این اقدام شهرداری به الگویی برای سایر کلانشهرها تبدیل شده است.

وی افزود: سیما و منظر محل زندگی شهروندان و همچنین سلامت آنها در صورت عدم ساماندهی عرضه دام بهداشتی در این روز دچار مخاطراتی می شود. بر همین اساس شهرداری تهران با ایجاد مراکز عرضه دام بهداشتی تلاش می‌کند علاوه بر تامین سلامت شهروندان در سالم نگهداشتن سیما و منظر شهری نیز گام موثری را بردارند.

وی ادامه داد: در روز عید قربان حداقل ۳۰ هزار راس دام وارد جایگاه‌های شهرداری تهران می‌شوند و از این رقم حداقل ۱۵ هزار راس دام ذبح می‌شود اگر هر راس دام حدود هفت کیلوگرم ضایعات دورریز داشته باشد قطعا رها کردن این ضایعات در فضای زندگی شهری شهروندان می‌تواند مخاطرات بسیار گسترده‌ای را به همراه داشته باشد. لذا شهرداری تهران علی رغم اینکه در این خصوص وظیفه ذاتی ندارد اما با ایجاد این مراکز تلاش می‌کند خدمات ویژه‌ای را به شهروندان ارائه کند.

وی تاکید کرد: ضایعات عرضه دام بهداشتی توسط شهرداری تهران جمع آوری می‌شود و در ساز و کار مشخص دفع خواهند شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به ایجاد ۳۲ جایگاه عرضه دام بهداشتی در سطح مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران گفت: سه جایگاه به صورت ثابت در شهر تهران وجود دارد که در این روز به شهروندان ارائه خدمات خواهد کرد همچنین ۱۶ جایگاه مشخص ویژه این روز احداث خواهد شد و مابقی جایگاه‌ها نیز توسط موسسات خیریه ایجاد می‌شود که پشتیبانی این جایگاه‌ها بر عهده شهرداری تهران است.

وی افزایش قربانگاه‌ها را یکی از تفاوت‌های مراکز ایجاد شده برای سال جاری خواند و افزود: کلیه زیرساخت‌های لازم برای پرداخت الکترونیک در مراکز فراهم شده تا شهروندان بتوانند به سهولت خرید خود را انجام دهند این کار با همکاری بانک شهر انجام شده است.

رحیمی با اشاره به اینکه قیمت دام زنده به عرضه و تقاضا در روز عید قربان وابستگی دارد افزود: کمیته قیمت گذاری در روز عید قربان تلاش خواهد کرد با در نظر گرفتن شرایط عرضه و تقاضا و با توجه به حقوق مصرف کنندگان و عرضه کنندگان سقف قیمتی را مشخص کند تا بر اساس این سقف در جایگاه‌ها عرضه دام زنده را داشته باشیم.

وی همچنین از ایجاد مراکز فرهنگی در جایگاه‌های عرضه دام بهداشتی در روز عید قربان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه روز عید قربان یک مناسبت شاد است با رعایت چهارچوب‌ها بحث‌های فرهنگی را در نظر گرفته‌ایم.

وی در تشریح روند عرضه دام در این مراکز و نحوه حصول اطمینان از سلامت دام ها گفت: تمامی دام‌ها قبل از ورود به مراکز توسط دامپزشکان معاینه می‌شوند و پس از حصول اطمینان از سلامت شماره ثبت دریافت می کنند و وارد مراکز می‌شوند. همچنین پس از اینکه مشتری دام مورد نظر خود را خریداری کرد و در همان مرکز ذبح شد بار دیگر توسط دامپزشک مورد معاینه قرار می‌گیرد و در صورتی که قسمتی و یا کل لاشه مشکلی داشته باشد حذف می‌شود و پول خریدار به وی برگشت داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از شهروندان تهرانی درخواست کرد: دامی خارج از این مراکز خریداری نکنند و دام خریداری شده را نیز در همین ۳۲ مرکز مجاز و توسط ذابحین تعیین شده ذبح کنند.

وی تاکید کرد اگر در سطح شهر تهران فردی اقدام به عرضه دام خارج از این مراکز کند با وی توسط شهرداری‌های مناطق برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: هیچ یک از دام های عرضه شده در این مراکز وارداتی نیستند و همه توسط دامداران داخل کشور پرورش یافته‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس