تاریخ انتشار: ۲۳ آبا ۱۳۹۴

فعالان بازار خودرو می گویند در روزهای گذشته مراجعه مردم برای فروش خودروها تا حدی افزایش یافته است و مشتریان راغب به فروختن خودرو دست دوم خود و خرید خودرو صفر کیلومتر با وام ۲۵ میلیون تومانی شده اند.

به گزارش “گذارخبر” در شرایطی که بازار خودرو در یکسال اخیر در رکود به سر می برد دولت یازدهم به منظور تحریک تقاضا تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو با شرایط ویژه را تصویب کرد.

پس از اجرایی شدن این طرح، تقاضا برای خرید خودرو رشد قابل توجهی داشت و بر همین اساس ثبت نام ایران خودرو و سایپا تا عصر روز پنجم اجرای طرح وام ۲۵میلیون تومانی خودرو به بیش از ۱۱۰ هزار نفر و واریز وجه به حدود ۱۰۱ هزار نفر رسید.

اما با توجه به رکود چندین ماهه بازار خودروسازان نیز از این شرایط استفاده کرده و برای جبران این رکود تمام تلاش خود را برای افزایش فروش محصولات خود انجام می دهند حتی در برخی محصولات که ظرفیت یک ماهه تولید آنها تمام شده، پیش فروش ها را با تحویل ۶۰ روز آغاز کرده‌اند.

اما در این شرایط نمایشگاه‌داران عنوان می‌کنند که در روزهای گذشته مراجعه مردم برای فروش خودروها تا حدی افزایش یافته است و مشتریان راغب به فروختن خودرو دست دوم خود و خرید خودرو صفر کیلومتر با وام ۲۵ میلیون تومانی شده اند.

فعالان بازار خودرو پیش‌بینی می‌کنند که با این شرایطی که به وجود آمده، در ماه‌های آینده خرید و فروش خودروهای صفر و کارکرده افزایش یابد.

به اعتقاد فعالان بازار بسیاری از مردم قبل از این طرح نمی‌توانستند وام دو میلیون تومانی بگیرد اما با پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی هم تولید کننده چرخه تولیدش می‌چرخد و هم مصرف کننده خودرو می‌خرد. با این سیاست دولت نیز خودرو‌ساز و قطعه‌ساز نفع می‌کند و از طرفی بازار از رکود خودرو خارج می‌شود.

فعالان بازار معتقدند این طرح جا افتاده است و تکان بسیار خوبی در صنعت خودرو داده‌است و از زمان شروع پول زیادی وارد چرخه اقتصاد شده‌است.

اما در طول یک هفته گذشته بازار خودرو با نوسان های قیمتی فراوانی همراه بوده است. در میان محصولات ایران خودرو رانا با ۲۰۰ هزار تومان افت به ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. نرخ پژو ۲۰۶ و تندر ۹۰ بدون تغییر باقی مانده است. اما پژو ۴۰۵ با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. بررسی ها نشان می دهد قیمت سمند ال ایکس نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته و به ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

اما بررسی ها نشان می دهد محصولات گروه خودروسازی سایپا نوسان قیمتی کمتری را در هفته گذشته تجربه کرده اند. بر همین اساس تیبا هاچ بک با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش رسیده است. همچنین پراید ۱۳۲ اس ای ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پراید ۱۱۱ ای ایکس ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و تیبا ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شدند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس