تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵

این جایزه را به فیلمی دادیم که در عین معاصر بودن نگاهی جهانی و از همه مهم‌تر به سوی آینده دارد. داستانی که بسیار هیجان‌انگیز و پر از شگفتی است. فیلمی درباره آنچه هستیم یا می‌توانستیم به عنوان انسان باشیم

فروشنده۴

جشنواره فیلم مونیخ شنبه ۲ جولای با برگزاری مراسم اهدای جوایز به برندگان به کار خود خاتمه داد. «فروشنده» یکی از جوایز اصلی جشنواره را دریافت کرد.

به گزارش گذار نیوز، فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه «ARRI/Osram» برای بهترین فیلم بین‌الملی را در جشنواره فیلم مونیخ از آن خود کرد.

هیات داوران در بیانیه خود درباره اهدای این جایزه به فیلم «فروشنده» نوشت: «ما انتخاب کردیم این جایزه را به فیلمی بدهیم که در عین معاصر بودن نگاهی جهانی و از همه مهم‌تر به سوی آینده دارد. داستانی که بسیار هیجان‌انگیز و پر از شگفتی است. فیلمی درباره آنچه هستیم یا می‌توانستیم به عنوان انسان باشیم.»

«فروشنده» نخستین بار در شصت‌ونهمین دوره از جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و به ترتیب جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را برای اصغر فرهادی و شهاب حسینی به ارمغان آورد.

پس از مراسم اهدای جوایز فیلم «کاپیتان فانتاستیک» به کارگردانی مت راس و بازی ویگو مورتنسن به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره نمایش داده شد. این فیلم از ۱۸ اوت در آلمان اکران می‌شود.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس