تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۵

– عضو شورای اسلامی شهر شیرازگفت:به نظر می رسد که بخش قابل توجهی از این ترافیک سنگین به نبود اخلاق و فرهنگ ترافیکی باز می گردد که لازم است چنین اخلاقی در جامعه رواج یابد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
رضا محمدیان، دوشنبه در یکصد و شصت و دومین جلسه این شورا افزود: شهرداری شیراز می بایست نسبت به ترویج فرهنگ و اخلاق ترافیکی به روش های مختلف به ویژه در موارد تحت امر خود از جمله ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی اقدام کند.
او گفت: همچنین لازم است که همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای اعمال قانون و کنترل و نظارت بیشتر بر معابر شهری خصوصا معابر مرکزی و پرتردد شهر جلب شود.
محمدیان بیان کرد: در کنار بهره برداری کامل از خط یک مترو شیراز که بنا است تا پایان امسال اتفاق بیفتد، لازم است که شورا و شهرداری، بازبینی لازم در خطوط اتوبوسرانی را به عنوان یک امر ضروری در دستور کار خود قرار دهند.
وی یکی از عوامل مهم افزایش تردد در مرکز شهر را وجود مراکز درمانی و مطب های پزشکان در این محدوده دانست و از رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس سازمان نظام پزشکی تقاضا کرد که از صدور مجوز جدید در این محدوده خودداری کنند و برای انتقال مراکز درمانی و مطلب های موجود در محدوده مرکزی شهر با شورا و شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.
محمدیان افزود: البته همکاری پزشکان و مراکز درمانی در دادن نوبت در ساعت مشخص به بیماران با تلفن یا از طریق اینترنت و داشتن دستگاه کارت خوان به جهت جلوگیری از اتلاف وقت و سردرگمی و حفظ کرامت انسانی بیماران نیز امری ضروری است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: متاسفانه مشاهده می شود که به عنوان مثال بیمار در درمانگاه مطهری یا برخی مطب ها از ساعت های اولیه بعدازظهر می بایست به درمانگاه یا مطب مراجعه کند و ساعتها منتظر نوبت ویزیت بماند در حالی که با مدیریت نوبت دهی می توان علاوه بر حفظ شان شهروندان و مراجعان، از میزان ترافیک خصوصا در ساعت های پرحجم کاست.
۶۱۲۲ / ۱۸۷۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس