تاریخ انتشار: ۲۰ ارد ۱۳۹۴

درحالی که روز گذشته کریمی قدوسی از  کار بر روی طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای خبر داده بود اما علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و اعضای فراکسیون رهروان ولایت  در جلسه امروز این فراکسیون مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.طرحی که گفته می شود اعضای جبهه پایداری به دنبال تصویب […]

درحالی که روز گذشته کریمی قدوسی از  کار بر روی طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای خبر داده بود اما علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و اعضای فراکسیون رهروان ولایت  در جلسه امروز این فراکسیون مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.طرحی که گفته می شود اعضای جبهه پایداری به دنبال تصویب آن بوده اند.

لاریجانی

به گزارش گذارنیوز کریمی قدوسی عضو جبهه پایداری و از منتقدان تیم مذاکره کننده هسته ای درباره این طرح گفته بود که در صورت تصویب آن دولت ایران  موظف می‌ شود ، صریحاً مذاکرات خود با ۱+۵ را به علت ادامه تهدیدات نظامی در روند مذاکرات قطع کند و تا زمانی که آمریکایی‌ها رسماً توسط سخنگوی خود اعلام نکنند که در حین و بعد از مذاکرات دیگر درباره تهدیدات علیه ایران اظهاراتی به میان نخواهند آورد، این مذاکرات قطع شود.
بنابرگفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  قرار بود سه فوریت این طرح امروز در اختیار هیأت رئیسه مجلس قرار گیرد.این در حالی است که فراکسیون اکثریت مجلس و در راس آن علی لاریجانی مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده اند.
تصویب طرح توقف مذاکرات صحت ندارد
در این میان بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، منصور حقیقت پور،نائب رییس کمیسیون امنیت ملی ، کمالدین پیرموذن عضو فراکسیون رهروان ولایت وهمچنین برخی دیگر از اعضای این فراکسیون مخالفت خود را با چنین طرحی اعلام کردند  و گفتند این اخبار صحت ندارد.
منصور حقیقت پور،نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری آریا در این رابطه، گفت:بنده معتقدم بهتر است این طرح مطرح نشود.
وی اظهار داشت:اگر مقامات و مسئولین نظام تشخیص دهند و به مصلحت بدانند که مذاکرات باید متوقف شود حتما اینکار انجام خواهد شد که البته درحال حاضر چنین تشخیصی وجود ندارد.
وی با اشاره به بیانیه امروز نمایندگان در خصوص ارائه نتایج مذاکرات هسته‌ای به مجلس،نیز گفت:این بیانیه را آقایان لاریجانی و حداد عادل هم امضا کردند تا تیم مذاکره کننده ،مجلس را در جریان مذاکرات قرار دهند.

لاریجانی مخالف است؛چیزی عاید پایداری ها نمی شود
در همین حال کمال الدین پیرموذن،نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی هم در گفتگو با خبرگزاری آریا از مخالفت صریح علی لاریجانی با طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای خبر داد و گفت:درجلسه امروز فراکسیون رهروان ولایت ما از آقای لاریجانی درخواست کردیم تا نظرشان را درباره طرح توقف مذاکرات هسته ای بگویند که ایشان هم با صراحت مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند و تاکید کردند نباید از رهبری عبور کرد و همه باید یار تیم مذاکره کننده باشند.
وی با تاکید براین مطلب که طرح توقف مذاکرات متوقف می شود ،خاطرنشان کرد:علاوه برآقای لاریجانی اعضای فراکسیون رهروان ولایت هم مخالف تصویب چنین طرحی هستند.
این نماینده مجلس اظهار داشت:به طور حتم این چند نفر از نمایندگان جبهه پایداری که احمدی نژادی هستند و در راس آنها کریمی قدوسی است چیزی عایدشان نمی شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس