تاریخ انتشار: ۱۲ خرد ۱۳۹۵

– فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به رشد کشف کالای قاچاق در کشور گفت: فقط در ۷۰ روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل برخی اقلام کشفیات ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا سردار سرتیپ قاسم رضایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در گرگان افزود: رشد سه تا ۵۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق بیشتر درکالاهایی همچون برنج، شکر، البسه، دارو و اقلام ضد فرهنگی بوده است.
وی همچنین گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۸ تن موادمخدر در مرزهای شرقی کشور کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۳ درصد رشد را نشان می دهد.
وی با اشاره به وجود هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک ایران با ۱۵ کشور همجوار خود و امنیت مطلوب در آن گفت: نقاط مرزی ایران برای هر گونه سرمایه گذاری و کمک به معیشت مرزنشینان آماده است.
سردار رضایی گفت: در مرزهای کشور مشکل امنیتی خاصی نداریم و فقط در بخش کوچکی از مرز پاکستان مشکلاتی وجود دارد که برای حل آن طی سال گذشته پنج نشست مشترک با کشور همسایه داشتیم و به تبع آن تردد غیرمجاز و کاهش ورود مواد مخدر را در این نقاط شاهد بودیم.
فرمانده مرزبانی کشور یادآور شد: از آنجایی که این کشور همسایه فرماندهی مرزبانی متمرکزی ندارد، نمی تواند مرز مشترک خود با ما را به طور کامل رصد و کنترل کند.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۷۰ گروه تروریستی و مجرمانه در کشور پاکستان فعال هستند و بعضا این گروه ها با آمدن به مرزهای ما ناامنی ایجاد می کنند.
وی تاکید کرد: ۹۵۰ کیلومتر مرز مشترک ایران با پاکستان از مرزهای پرهزینه کشورمان محسوب می ‌شود و متاسفانه مدیریت دو طرفه وجود ندارد و بیشترین ورود مواد مخدر نیز از برخی این نقاط انجام می ‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد و در همین راستا قرارگاه مبارزه با قاچاق در مرزهای هدف کشور مانند بوشهر، هرمزگان و شمال غرب کشور تشکیل شده و هر کدام موضوع آن منطقه را پیگیری می ‌کنند.
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به افزایش بودجه و اعتبارات و رفع نیازهای مرزبانی کشور در این بخش گفت: امید داریم دولت در ردیف اعتبارات برنامه ششم نیز توسعه مرزبانی را به صورت عملی در اولویت قرار دهد و در این ارتباط به ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.
سردار رضایی ادامه داد: نیروهای مرزبانی در شرایط سخت کاری قرار دارند و حمایت رفاهی مطلوب از آنان خارج از توان بودجه ای ناجا است.
۳۰۱۴/۶۲۰۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس