تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ایمن الظواهری سرکرده شبکه القاعده از عناصر این گروه تروریستی خواست، غربی ها را به گروگان بگیرند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی در یک پیام صوتی با دعوت از عناصر القاعده از آنها خواست غربی ها را به گروگان بگیرند تا به گفته او از این طریق بتوان اسرای دربند […]

[ad_1]

ایمن الظواهری سرکرده شبکه القاعده از عناصر این گروه تروریستی خواست، غربی ها را به گروگان بگیرند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی در یک پیام صوتی با دعوت از عناصر القاعده از آنها خواست غربی ها را به گروگان بگیرند تا به گفته او از این طریق بتوان اسرای دربند زندان های صلیبی ها و مرتدین و دشمنان اسلام را آزاد کرد.

بر اساس این گزارش گفته می شود الظواهری درصدد یافتن پناهگاهی در منطقه مرزی بین پاکستان و افغانستان است که طالبان در آنجا پایگاه دارد.

ایمن الظواهری در سال ۱۹۵۱ در شهر المعادی در نزدیکی قاهره در یک خانواده نسبتاً مرفه زاده شد. در ۲۳ سالگی و در رشتهٔ پزشکی از دانشگاه قاهره با درجه خیلی ممتاز فارغ التحصیل شد.

او در ۱۴ سالگی به اخوان المسلمین پیوست. پس از اعدام سید قطب به اتهام خیانت به عضویت گروه حرکت جهاد اسلامی مصر درآمد. پس از ترور انور سادات، رئیس جمهوری مصر، وی و همفکرانش در یک سری عملیاتهای پلیسی و امنیتی در مصر دستگیر و محاکمه شدند. در دادگاه از آنجا که وی مسلط به زبان انگلیسی بود به عنوان سخنگوی زندانیان جهاد اسلامی مصر انتخاب شد. سخنرانی های آتشین وی در دادگاه باعث جلب افکار عمومی نسبت به وی شد. پس از آزادی از زندان وی از مصر خارج و همراه مجاهدان عرب که در افغانستان مشغول جنگ با شوروی سابق بودند پیوست. در آنجا با اسامه بن لادن سعودی آشنا شد و در آنجا بود که شبکه القاعده پایه ریزی شد.

وی به عنوان نفر دوم شبکه القاعده با اسامه بن لادن در ارتباط با حملات تروریستی بسیاری در سرتاسر جهان از جمله بمب گذاری های ۷ اوت ۱۹۹۸ در سفارتخانه های آمریکا در دارالسلام (تانزانیا) و نایروبی (کنیا)، حمله به کشتی جنگی یواس اس کول، حملهٔ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون تحت تعقیب بین المللی قرار دارد. او مطابق قطعنامه ۱۲۶۷ شورای امنیت سازمان ملل به خاطر عضویت مؤثر در گروه القاعده تحریم شده است. وزارت امور خارجه آمریکا مبلغ ۲۵ میلیون دلار جایزه نقدی را برای اطلاعاتی که به دستگیری یا کشته شدن او منجر شود، اختصاص داده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس