تاریخ انتشار: ۲۴ ارد ۱۳۹۵

– فرماندار شهرستان آستارا گفت: با اختصاص اعتبار لازم مسیر ارتباطی آبشار لاتون به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی ایران ساماندهی می شود.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا سیروس شفقی عصر پنجشنبه در جریان بازدید از مسیر گردشگری آبشار لاتون در جمع خبرنگاران افزود: نامناسب بودن راه دسترسی به آبشار لاتون و همچنین عدم آنتن دهی تلفن همراه در این منطقه از جمله مشکلات عمده است.
وی اضافه کرد: امسال به منظور ساماندهی مسیر ارتباطی آبشار لاتون و نیز به منظور رفع مشکل عدم آنتن دهی تلفن همراه منطقه، پنج میلیارد ریال اعتبار اولیه اختصاص می یابد.
فرماندار آستارا توجه دولت به روستاهای محروم را ویژه توصیف کرد و افزود: تمامی سعی دولت تزریق امکانات به روستاها با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به مناطق شهری است.
وی افزایش تولیدات کشاورزی را باعث پویایی اقتصاد مقاومتی خواند و ادامه داد: با توجه به اینکه شغل عمده روستاییان آستارا دامداری و کشاورزی است، به همین سبب حمایت از روستاییان در واقع حمایت از بخش تولید است.
شفقی با بیان این که از هیچ کوششی برای رفع مشکلات بخش لوندویل دریغ نخواهیم کرد ، اظهار کرد: به بخش لوندویل باید بیشتر توجه شود و کمبودهای عمرانی به خصوص در سطح روستاهای این بخش باید برطرف شود.
امام جمعه ، فرماندار و تعدادی از رئیسان اداره های شهرستان آستارا با صعود به ارتفاعات آبشار لاتون از نزدیک در جریان مشکلات آن منطقه قرار گرفتند.
آبشار لاتون در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا و در روستای کوته کومه شهر لوندویل جای گرفته است.
ارتفاع تقریبی آبشار لاتون ۱۰۵ متر است که به لحاظ بلندی مرتفع ترین آبشار ایران محسوب می شود.
علاوه بر آبشار اصلی لاتون ، آبشاری دیگر در ۱۰ متری آن قرار دارد که ۶۵ متر ارتفاع دارد و سرریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و پهن تر است.
شهرستان آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
۷۱۰۵/۲۰۰۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس