تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۴

شاید صحبت درباره آینده روابط ایران و آمریکا زود باشد اما اگر توافق نهایی هسته ای حاصل شود، فرصت دیگری برای همکاری های بالقوه میان ایران و آمریکا وجود خواهد داشت. به گزارش گذارنیوز  به نقل از المانیتور، یک مقام ارشد ایرانی که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با خبرنگار المانیتور با اشاره […]

شاید صحبت درباره آینده روابط ایران و آمریکا زود باشد اما اگر توافق نهایی هسته ای حاصل شود، فرصت دیگری برای همکاری های بالقوه میان ایران و آمریکا وجود خواهد داشت.

مذاکرات

به گزارش گذارنیوز  به نقل از المانیتور، یک مقام ارشد ایرانی که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با خبرنگار المانیتور با اشاره به این موضوع، گفت: اجازه بدهید نخست این کار تمام شود و پس از آن می توانیم درباره دیگر فرصت ها صحبت کنیم.

این مقام ایرانی با بیان اینکه صحبت درباره آینده روابط ایران و آمریکا زود است، گفت: میتوانم به شما بگویم که اگر ما به توافق نهایی برسیم، فرصتی در آینده روابط ایران و آمریکا وجود خواهد داشت.

مقام ارشد ایرانی با اشاره به اینکه در حال حاضر، مناسب نیست که از وظیفه اصلی خود که تلاش برای رسیدن به توافق نهایی است،فاصله بگیریم و جدا شویم، تاکید کرد: کاری که ما در حال انجام هستیم همین است و ما درباره دیگر مسائلی که ممکن است منافع مشترک ایران و آمریکا باشد گفت وگو نمی کنیم.

مقام ایرانی امیدواری محتاطانه خود را درباره نهایی کردن توافق هسته ای ایران با ۶ قدرت جهانی در روزهای آینده اعلام کرد؛ وی عنوان کرد که پیشرفت هایی حاصل شده است اما همچنان موضوعاتی برای حل و فصل تا رسیدن به توافق نهایی در هفته آینده بافی مانده است.

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس روز گذشته در وین به خبرنگاران گفت: کارها در حال انجام است و وزرای خارجه در روزهای آینده برای ادامه کار و به دست اوردن پیشرفت در مذاکرات به وین خواهند آمد و دوباره بازخواهند گشت.

هاموند اما افزود: فکر نمیکنم که در شرایط کنونی در زمان موفقیت و دستیابی به توافق نهایی قرار داشته باشیم و ما هر آنچه برای رسیدن به توافق نهایی نیاز باشد، انجام خواهیم داد.

این مقام ایرانی در ادامه همچنین افزود: متقدم که می توانیم اختلافات را کم کنیم و کار را انجام دهیم، برخی از مسائل که در ابتدای کار سخت بود اکنون و با حضور کارشناسان حل شده اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس