تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴

دیدار پیکان – راه‌آهن یک‌شنبه ۲۰ اردیبهشت برگزار شد. همان ‌طور که مطلع هستید، پیکان نتیجه را ۳ بر ۲ واگذار کرد و یک روز بعد به حضور موتومبا در ترکیب راه‌آهن اعتراض کرد! به گزارش گذار نیوز، کمیته انضباطی پاسخ این پرونده را زمانی داد که دیدار رفت پلی‌آف بین استقلال خوزستان – مس […]

دیدار پیکان – راه‌آهن یک‌شنبه ۲۰ اردیبهشت برگزار شد. همان ‌طور که مطلع هستید، پیکان نتیجه را ۳ بر ۲ واگذار کرد و یک روز بعد به حضور موتومبا در ترکیب راه‌آهن اعتراض کرد!

لیگ برتر جام خلیج فارس

به گزارش گذار نیوز، کمیته انضباطی پاسخ این پرونده را زمانی داد که دیدار رفت پلی‌آف بین استقلال خوزستان – مس کرمان برگزار شده بود و دو تیم مهیای بازی برگشت می‌شدند! البته از آنجایی که رأی کمیته انضباطی فقط جریمه نقدی و محرومیت موتومبا بود، مشکلی در این زمینه به‌ وجود نیاورد و در نهایت هم استقلال خوزستان با تکرار برتری خود در بازی برگشت با مس کرمان در لیگ برتر ماند.

اما این پایان کار نبود. با اعتراض باشگاه پیکان، علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف مصاحبه کرد و گفت: «چرا کمیته مسابقات مانع برگزاری دیدار پلی‌آف نشد؟ آنها از کجا می‌دانستند رأی کمیته استیناف، تأیید رأی کمیته انضباطی است؟» این حرف‌ها نشان می‌داد رأی جدیدی در راه است و همین ‌طور هم شد. نه فقط یک بازی بلکه ۳ بازی که راه‌آهن از موتومبا استفاده کرده بود، ۳ بر صفر به سود حریف شد.
پیکان لیگ برتری شد و راه‌آهن سقوط کرد! اما کار به اینجا که رسید، دادستانی که در حال واگذاری امتیاز راه‌آهن بود، پا پیش گذاشت و حتی بابک زنجانی از زندان آزاد شد و ناگزیر کمیته استیناف مجبور به پذیرش درخواست تجدید نظرخواهی باشگاه راه‌آهن شد.

یکی، دو هفته‌ای است که از اعاده دادرسی باشگاه راه‌آهن می‌گذرد و تنها ۲۰ روز به شروع بازی‌های فصل جدید باقی مانده است! علیرضا صالحی می‌گوید تا آخر هفته جاری رأی این پرونده را خواهد داد. واقعاً هم باید به اسماعیل حسن‌زاده خسته ‌نباشید گفت و هم علیرضا صالحی که دو ماه برای رسیدگی به یک پرونده برای آنها کم است! کمیته انضباطی رأی می‌دهد و می‌گوید فقط موتومبا مقصر است اما کمیته استیناف چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای می‌کند و می‌گوید راه‌آهن مقصر یک تا ۱۰۰ این پرونده است! کمیته استیناف برای بررسی پرونده ۴، ۵ جلسه ۵، ۶ ساعته برگزار می‌کند و رأی می‌دهد اما باز هم نسبت به رأی صادره مردد است و نمی‌داند رأی صادره درست است یا غلط!

بماند که در آیین‌نامه انضباطی‌ای که مورد استناد آقایان قاضی است، آمده اعتراض باشگاه به بازیکن حریف تنها دو ساعت بعد از بازی قابل قبول است، در حالی که باشگاه پیکان ۲۴ ساعت بعد اعتراض زد! بماند که کمیته استیناف ظرف کمتر از یک هفته موظف است به پرونده رسیدگی کند اما الان چند هفته‌ای است که سپری شده! یکی نیست در این بین بگوید چرا وقتی باشگاه نفت مسجد سلیمان به حضور موتومبا در ترکیب راه‌آهن اعتراض کرد، کسی به این اعتراض توجه نکرد اما همین که پای باشگاه پیکان به میان آمد، همه برای رسیدگی به این پرونده بسیج شدند!

یک پرونده با مدارک و مستندات مشخص با آیین‌نامه انضباطی واضح باید دو ماه زمان ببرد؟ به نظر می‌رسد رکن‌های قضایی فدراسیون فوتبال متوجه گذشت زمان نیستند و اهمیت زمان پیش از شروع بازی‌ها را درک نمی‌کنند. راه‌آهن و پیکان همین امروز لیگ برتری شوند، یک ماه عقب هستند. به هر صورت حیف‌مان آمد یک خسته ‌نباشید جانانه به اسماعیل حسن‌زاده و علیرضا صالحی نگوییم. آقایان، دست‌مریزاد!

دوشنبه لیگ برتر قرعه‌کشی می‌شود
راه‌آهن یا پیکان؟ فولاد نوین یا استقلال اهواز و صنعت ‌نفت؟

آیین قرعه‌کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر فردا شب بعد از مراسم افطار  برگزار می‌شود! همانند فصل گذشته مراسم قرعه‌کشی با حضور چهره‌های شاخص عرصه فوتبال و هنر برگزار می‌شود و این مراسم به صورت مستقیم از شبکه سوم پخش می‌شود.
دو نکته مهم در این بین وجود دارد؛ اول اینکه در گلدان قرعه‌کشی باید نام پیکان را قرار داد یا راه‌آهن؟! در جدول رده‌بندی راه‌آهن در لیگ برتر باقی مانده و پیکان به لیگ یک سقوط کرده! اما با حکم کمیته استیناف جای این دو تیم با هم عوض شده است. هر چند این رأی قطعی نیست و کمیته استیناف از اهالی فوتبال خواسته است برای تعیین وضعیت دو تیم،‌ تا پایان هفته صبر کنند! مشکل فقط این نیست. تکلیف فولاد نوین هم مشخص نیست. فولاد نوین طبق قانون نمی‌تواند در مسابقات فصل آتی حضور داشته باشد اما مشخص نیست امتیاز این تیم به استقلال اهواز واگذار می‌شود یا صنعت نفت آبادان! استقلال اهواز درگیر مشکلات مدیریتی است و صنعت نفت آبادان هم در شأن خود نمی‌بیند با خرید امتیاز به لیگ برتر برگردد!

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس