تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۵
نوبخت:

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه در سفر خود به استان گلستان با مسولان احزاب و شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گلستان دیدار کرد.

به گزارش “گذارنیوز” دکتر نوبخت ضمن تشکر از تلاش اصلاح طلبان در استان گلستان گفت : ما به فراکسیون امید اعتقاد داریم و هر تصمیمی آنها بگیرند مورد قبول ماست.
دکتر نوبخت با اشاره روند پیروزی انتخابات ۹۲ تصریح کرد: در ان انتخابات ما اصلا به دنبال پیروزی نبودیم ، بلکه با توجه به شرایطی که در کشور وجود داشت تصمیم گرفته بودیم در انتخابات شرکت کرده تا به وظیفه شرعی خود عمل کنیم، اما با اتحاد و وحدت نیروهای اصلاح طلب و اعتدالگرا و مشارکت مردم پیروز شدیم.
وی در ادامه با اشاره به فعالیتهای دیپلماسی دولت روحانی و تصویب برجام تاکید کرد: اگر دولت روحانی هیچ کاری نکرده بود الا اینکه برجام را تصویب کرده و آثار شوم تحریم را از ملت ایران دور کرد برای ما کافی است. برجام آثار و برکات زیادی دارد که در آینده روشن خواهد شد.
نوبخت در ادامه گفت: این امر در صورتی محقق شد که مخالفان دولت تلاش های زیادی را در مخالفت با آن انجام دادند تا جایی که برخی از تندروهای آنها ما را به خیانت متهم کرده و افراد منصف تر آنها می گفتند که این کار ارزشی ندارد. سخنگوی دولت روحانی در ادامه با اشاره به انتخابات ۷ اسفند سال ۹۴ و ۱۰ اردیبهشت۹۵ تا کید کرد: در این دو مرحله انتخابات نیز ما چنین تحولی را انتظار نداشتیم، اما مردم ما با رای اثرگذار خود و با همکاری اصلاح طلبان و اعتدالگرایان توانستیم در این انتخابات به پیروزی برسیم.
وی  با اشاره به دو جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی در کشور تصریح نمود: هر دو جریان خواستار توسعه کشور هستند و هر کدام تصور می کنند که راه بهتر را آنها می توانند انجام دهند. در چنین شرایطی بود که اعتدال با استفاده از نیروهای هر دو جناح وارد میدان شد و ما در حقیقت دولت اعتدال هستیم برای توسعه کشور و از ظرفیتهای کشور استفاده کرده و هر کسی را که علاقه مند بود سوار قطارانقلاب کرده و در این انتخابات وارد لیست امید کردیم.
 نوبخت در رابطه با ریاست مجلس آینده و نظر حزب اعتدال و توسعه تصریح نمود. من با صراحت و شفافیت اعلام می کنم که ما به فراکسیون امید اعتقاد کامل داریم چون برای لیست امید تلاش های زیادی صورت گرفت و مردم به ما اعتماد کردند و باید جواب مردم را بدهیم. انتخابات هیئت رییسه در یک روند دموکراتیک انجام خواهد شد و ما هر نتیجه ای بدست آید می پذیریم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به وضعیت استان گلستان و ضرورت برنامه ریزی مناسب برای توسعه همه جانبه در آن بیان داشت: شاخص های موجود نشان می دهد که استان گلستان توسعه یافته نیست. فلسفه تشکیل این استان بر این مبنا بود که شرایط بهتری برای ان فراهم شود.
وی در ادامه تاکید کرد: در سفر رییس جمهور به استان گلستان مصوباتی را داشتیم که من برای پیگیری آن مصوبات آمدم در ادامه مسیر استاندار شما ۳۵ طرح دیگر را هم آماده کرده که ما با توجه به محرومیت این استان تلاش خواهیم کرد که آنها را هم اجرایی کنیم و هیج طرحی را برای سال آینده نگذاریم. ما امین مردم هستیم و باید عدالت را در توزیع منابع رعایت کنیم. وی در پایان خطاب به حاضران یادآور شد: شما نخبگان و صاحب نظران این استان هستید تلاش کنید تا برنامه پنج ساله استان را تدوین کرده و ما هم تمام همت خود را برای اجرایی کردن آن خواهیم داشت.
گفتنی است در این دیدار عبدالسلام مهیمنی رییس شورای اصلاح طلبان گلستان ضمن تاکید بر ادامه ی روند این شورا و اتحاد اصلاح طلبان گفت : این اتحاد جبهه اصلاح طلبان و اعتدالیون هزینه های بسیاری داشته و بسیاری ستاره دار، اخراج و تعلیق و خانواده های بسیاری پاشیده شده تا این اتحاد بدست آمده است و باید حفظ شود، ما نگران اتحاد این جبهه هستیم و احساس میکنم دولت و حزب اعتدال و توسعه نباید خلاف این روند عمل کنند.
وی در ادامه افزود : ما با همفکری بزرگان اصلاحات در تابستان سال جاری چگونگی ادامه روند شورای اصلاح طلبان را بررسی خواهیم کرد ولی مطمئنا این روند ادامه خواهد داشت، حزب اعتدال و توسعه باید تمرین بیشتری روی کار جمعی و ائتلافی و کار جبهه ای انجام دهد. مبادا طوری شود که بگویند حزب اعتدال و توسعه با این دولت آمد و با این دولت رفت.
مهیمنی در رابطه با گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان که در هفته گذشته برگزار شد افزودند : در نشست اخیر شورای اصلاح طلبان سراسر کشور که ما هم از گلستان حضور داشتیم بنده فضای خوبی را احساس نکردم . دلسوزان اصلاحات غالبا نگران و شاکی و بغض گرفته بودند و بعضا عصبانی، حتی من آقای دکتر عارف را با همه ی تحمل و بزرگواری اش گله مند یافتم .
امیدوارم دولت محترم و حزب اعتدال و توسعه ولی نعمتان خود را فراموش نکنند و مصداق عمل به این سخن گهر بار باشند که ” هل جزاء الاحسان الا الاحسان؟

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس