تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر انرژی، محیط زیست و دریاهای فرانسه گفت: این کشور آماده همکاری در اجرای روش های علمی و به روز آبیاری در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در راستای کمک به احیاء آن است. به گزارش ایسنا، سگولن رویال در دیدار با استاندار آذربایجان غربی در ارومیه به امضا تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و فرانسه […]

[ad_1]

وزیر انرژی، محیط زیست و دریاهای فرانسه گفت: این کشور آماده همکاری در اجرای روش های علمی و به روز آبیاری در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در راستای کمک به احیاء آن است.

به گزارش ایسنا، سگولن رویال در دیدار با استاندار آذربایجان غربی در ارومیه به امضا تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و فرانسه در تهران اشاره کرد و افزود: گسترش استحصال انرژی‌های نو در ایران مهم و ضروری است و به طور جد پیگیر موضوع احیاء دریاچه ارومیه و حل مشکل ریزگردها خواهم بود.

وی اظهار کرد: برای احیاء دریاچه ارومیه و افزایش راندمان بخش کشاورزی، اجرای روش‌های نوین و به روز آبیاری در این حوضه ضروری است که در خصوص تبیین این روش‌ها، آماده همکاری هستیم.

وزیر انرژی، محیط زیست و دریاهای فرانسه گفت: برای احیاء دریاچه ارومیه تصمیمات شجاعانه‌ای گرفته است به‌ویژه تصمیم ایران برای تغییر شیوه کشاورزی، نحوه استفاده از منابع آبی و گیاهان کم آب‌بر قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه کشور فرانسه نیز با مشکل کم آبی مواجه است، افزود:  فرانسه  توانسته با استفاده از روش‌های نوین و تکنولوژی‌های روز کارایی و بهره‌وری از آب را بالا ببرد .

رویال تصریح کرد: در حال حاضر، از برخی از روش‌های قدیمی نظیر آبیاری بارانی برای آبیاری اراضی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه استفاده می‌شود که این روش‌ها تلفات زیادی دارند.

وزیر انرژی، محیط زیست و دریاهای فرانسه اضافه کرد: طبق بررسی‌ها در این روش آبیاری به ویژه در فصل تابستان و در زمان نامناسب آبیاری، ۸۰ درصد آب آبیاری بخار می شود و تنها ۲۰ درصد وارد زمین می شود که این میزان به صرفه نیست.

وزیر انرژی، محیط زیست و دریاهای فرانسه ارتقاء بهره‌وری آب را در دنیای امروز یک ضرورت عنوان کرد و افزود: می‌توان از تجربیات مسئولان در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و مسئولان فرانسوی برای تحقق این امر استفاده کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس