تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر فراخوان همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» را منتشر کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» بهمن ماه امسال برگزار می‌شود. این فرهنگستان با همکاری سایر نهادهای فرهنگی و هنری، در تلاش […]

[ad_1]

معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر فراخوان همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» را منتشر کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، همایش «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایران» بهمن ماه امسال برگزار می‌شود. این فرهنگستان با همکاری سایر نهادهای فرهنگی و هنری، در تلاش است با برگزاری همایش‌ «آجر و آجر کاری در هنر و معماری ایرانی»، علاوه بر جمع‌آوری مستندات تاریخی، بستری مناسب‌ برای شکوفایی این هنر ایرانی – اسلامی فراهم نماید.

این همایش با محورهای «پیشینه تاریخی آجر (پیش و پس از اسلام)»، «تکنیک‌‌ها و روش‌های آجر و آجرکاری»، «روش‌ها و فنون تولید آجر در گذشته و حال»، «انواع و اقسام آجر»، «قابلیت‌ها و کاربرد آجر در معماری ایران»، «آجر و آجر کاری در معماری معاصر ایران»، «برداشت‌ها و گرایش‌های نوین از آجر در هنر و معماری ایران»، «نظم و هندسه در چیدمان آجر»، «آجر و محیط زیست»، «کتیبه‌ها و کتیبه‌های آجری»، «استادکاران و هنرمندان آجرکار و آجر تراش» در بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات ۲ آذر ماه ۱۳۹۵ و مهلت ارسال اصل مقالات ۲ دی ماه ۱۳۹۵ از سوی دبیرخانه این همایش اعلام شده‌است. دبیری علمی این همایش را مهدی مکی‌نژاد، عضو هیئت علمی و عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر برعهده دارد.

همایش «آجر و آجرکاری در هنر و معماری ایران» ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد. از علاقه‌مندان دعوت می‌شود، مقالات خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ ارسال یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۴۹۹۷۷۲ تماس بگیرند.
۵۰۲۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس