تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با توجه به ظرفیت بالا و تنوع مواد معدنی در کشور، فراوری مواد معدنی و انجام اکتشافات عمقی از اولویت های بخش معدن است. به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا )‌؛در نشست خبری با اهالی رسانه با بیان این مطلب  گفت: برای نظارت بهتر و رعایت […]

[ad_1]

با توجه به ظرفیت بالا و تنوع مواد معدنی در کشور، فراوری مواد معدنی و انجام اکتشافات عمقی از اولویت های بخش معدن است.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا )‌؛در نشست خبری با اهالی رسانه با بیان این مطلب  گفت: برای نظارت بهتر و رعایت موارد ایمنی ، مسئول فنی معدن باید حضوردایمی در معدن داشته باشد و نظرات فنی و مهندسی خود را به طور پیوسته در اختیار بهره برداران معدنی قرار دهد.


«نادعلی اسماعیلی دهج » با اشاره به اینکه ۹۵  درصد فعالیت های معدنی توسط بخش خصوصی انجام می شود افزود: بر طبق تفاهم نامه ای که با صندوق بیمه فعالیت های معدنی امضا شده است  “میز خدمت بیمه فعالیت معدنی ” در همه استان های کشور استقرار می یابد.


وی سرمایه کنونی صندوق بیمه فعالیت های معدنی را بیش از یک هزار و۱۰۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: تسهیلات با سود پایین به متقاضیان پرداخت می کند و سازمان نظام مهندسی معدن بر نحوه و میزان پرداخت این تسهیلات نظارت دارد.


رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در ادامه با بیان اینکه  آموزش های کاربردی جایگزین آموزش های علمی و نظری معدنی شده است افزود : در قالب انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای کشور ، با برگزاری ۲۶ دوره آموزشی بیش از ۵۰۰ کارگر معدنی در ۷ استان کشور آموزش دیدند.


اسماعیلی دهج با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان نظام مهندسی معدن ترسیم نقشه راه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی و راه اندازی معادن و فرآوری مواد معدنی است گفت :‌ شکوفایی بخش معدن ، باعث رونق بخش صنعت کشور نیز خواهد شد و بخشی از مشکلات بیکاری زا نیز مرتفع خواهد کرد.


وی با بیان اینکه ۴ هزارو ۵۱۴ نفر مسئول فنی استخراج ، یک هزارو ۲۹۲ نفر مسئول فنی اکتشاف و ۱۰۴ نفر مسئول فنی کانه آرایی و در مجموع ۵ هزارو ۹۱۰ نفر مسئول فنی معدن سال گذشته در بخش معدن فعالیت کردند  افزود: ۹۳۷ طرح اکتشافی ، یک هزارو ۲۸۰ طرح بهره برداری ،  ۸۹۴ فقره گزارش پایان عملیات نیز در سال گذشته انجام شده است.


رییس سازمان نظام مهندسی معدن با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ نفر در رشته های پی جویی اکتشاف ، کانه آرایی و متالوژی استخراج پارسال با رتبه های ۱ تا ۳ تعیین صلاحیت شدند و برای شان پروانه اشتغال صادر شد ، افزود : در کل کشور نظام مهندسی معدن ۳۶ هزار نفر عضو دارد که بیش از ۹ هزارو ۳۰۰ نفرتوسط این سازمان تعیین صلاحیت شده اند.


وی در پایان خبر از برپایی نمایشگاه معدن وصنایع معدنی با همکاری خانه معدن طبق همه ساله  از ۱۵ الی ۱۸ آبان ماه در محل مصلی بزرگ تهران داد وگفت: این نخستین نمایشگاهی است که پس از برجام  برپا می شود و کشورهای مطرح دنیا در زمینه های معدنی از آن استقبال کردند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس