تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخست‌وزیر عراق فتوای مرجعیت عالی این کشور را گامی مهم در مبارزه با داعش ارزیابی کرد و متذکر شد نیروهای عراقی طی سال جاری میلادی «موصل» را آزاد می‌کنند. به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز پنجشنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، فتوای «آیت الله […]

[ad_1]

نخست‌وزیر عراق فتوای مرجعیت عالی این کشور را گامی مهم در مبارزه با داعش ارزیابی کرد و متذکر شد نیروهای عراقی طی سال جاری میلادی «موصل» را آزاد می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز پنجشنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، فتوای «آیت الله سید علی سیستانی» مرجع عالی‌قدر شیعیان این کشور گام مهمی در مقابله با داعش و دفاع از عراق در برابر گروه تروریستی بود.


العبادی با تاکید بر آمادگی کشورش برای آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش، گفت، نیروهای ما اعم از ارتش، پلیس، نیروهای مردمی و عشایری و پیشمرگه‌ها به ادیان و طوایف مختلف تعلق دارند.


نخست‌وزیر عراق گفت، داعش که ادعای دفاع از اهل سنت می‌کند تاکنون هم شیعیان و هم اهل سنت و ایزدی‌ها و ترکمن‌ها را به قتل رسانده و جنایاتش شامل حال همه طیف‌های عراقی شده است.


العبادی تأکید کرد که دولت طی سال جاری، استان نینوا و مرکز آن، موصل را از دست داعش آزاد خواهد کرد.


وی با هشدار به انتشار داعش در سایر کشورهای جهان، از جامعه جهانی خواست برای خشکاندن منابع مالی این گروه تروریستی اقدام کنند.


العبادی همچنین به حضور نظامی ترکیه در عراق اشاره کرد و از جامعه جهانی خواست ترکیه را برای خارج کردن نیروهایش از شمال عراق تحت فشار قرار دهند؛ زیرا حضور نیروهای ترکیه در شمال عراق، عملیات آزادسازی موصل از اشغال داعش را با موانعی روبه‌رو می‌سازد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس