تاریخ انتشار: ۲۸ ارد ۱۳۹۵
رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

رییس جمهور “ظهور و انتظار” را مهمترین عامل امیدبخش و حرکت آفرین در زندگی بشریت و بویژه مسلمانان و شیعیان دانست و تاکید کرد: همه ادیان الهی به منجی و اینکه پایان جهان پیروزی روشن حق بر باطل و اقامه حکومت عدل است، باور دارند.

به گزارش “گذارنیوز”  حجت الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: مهدویت عامل نشاط، تحرک و امید جامعه اسلامی است و انتقال صحیح فرهنگ انتظار در تربیت جامعه به سوی کمال نقش اساسی دارد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین تقارن سالروز عملیات فتح خرمشهر با میلاد مسعود حضرت مهدی (عج) را مبارک خواند و با اشاره به سیر جنگ تحمیلی ادامه داد: پیروزی شکوه‌مند و غافلگیر کننده رزمندگان اسلام در عملیات فتح خرمشهر، تبلور عزم، فداکاری و غرور ملی و عزت مردم ایران بود.

روحانی با تقدیر از پایداری و ایستادگی مردم استان خوزستان و بویژه دزفول تاکید کرد: مقاومت ملی در جریان فتح خرمشهر نشان داد که با یکپارچگی و حضور مردم در صحنه و هدایت رهبری مقتدر، هر هدفی قابل دستیابی است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به علی عسگری رییس جدید رسانه ملی و عضو جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که صدا و سیما در دوره مسوولیت ایشان روز به روز در ایفای مسوولیت‌های مهم ملی موفق باشد.

روحانی توجه به معنویت و فرهنگسازی عالمانه و موثر را ضروری خواند و افزود: انتظار می‌رود صدا و سیما مروج امید، وحدت، همدلی و همکاری قوا، نهاد‌ها و دستگاه‌ها و همینطور اقشار مختلف جامعه در مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی باشد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی جذابیت‌های هنری در تولیدات رسانه ملی را عاملی مهم در مقابله با آثار مخرب فرهنگی و اجتماعی رسانه‌های بیگانه برشمرد و خاطرنشان ساخت: صدا و سیما از مهم‌ترین ابزار‌ها برای تحقق ماموریت‌ها و برنامه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس