تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در آیین جشن خودکفایی ۱۱۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد(ره) استان یزد با بیان این که حرکت محوری در کمیته امداد، دستگیری از نیازمندان است، گفت: البته هرگز با  مستمری اندکی که هر ماه در اختیار مددجویان قرار داده می‎‎شود، نمی‎‎توانیم گره‌ای از مشکلات آنها بگشاییم. وی افزود: تمام […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در آیین جشن خودکفایی ۱۱۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد(ره) استان یزد با بیان این که حرکت محوری در کمیته امداد، دستگیری از نیازمندان است، گفت: البته هرگز با  مستمری اندکی که هر ماه در اختیار مددجویان قرار داده می‎‎شود، نمی‎‎توانیم گره‌ای از مشکلات آنها بگشاییم.

وی افزود: تمام سعی کمیته امداد امام(ره) این است که مددجویان را با اهدای تسهیلات خودکفایی، به کارآفرینانی در جامعه تبدیل کنیم.

رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به منابع ۲۷ میلیارد تومانی امسال استانها برای پرداخت تسهیلات خرد به مددجویان وخودکفایی آنان، تصریح کرد: میانگین تسهیلات پرداختی به مددجویان در این رابطه ۱۳ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۲۰۰ نفر از مددجویان یزدی در انتظار دریافت این تسهیلات هستند؛ ولی قطعاً منابع در اختیار کمیته امداد(ره) پاسخگوی تمام این درخواست‎‎ها نیست و امسال تنها قادر به پرداخت تسهیلات به ۲۵۰۰ مددجوی یزدی خواهیم بود.

فتاح، تعداد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده در سال گذشته کمیته امداد کشور را ۱۳۰ هزار مورد اعلام کرد و گفت: تقاضا داریم که بانک‎‎ها در این رابطه بیش از پیش کمیته امداد(ره) را در این رابطه یاری کنند.

رییس کمیته امداد(ره) تأکید کرد: طبق اذعان بانک‎‎ها مددجویان کمیته امداد از خوش‎‎حساب‌ترین مشتریان متقاضی وام‎‎های اشتغال هستند.

فتاح با بیان این که از مسولین استان و بانک‌های یزد نیز تقاضا داریم کمیته امداد استانشان را با توجه به ظرفیتهای بالای اشتغال در استان مساعدت بیشتر کنند، خاطرنشان کرد: آنچه که از یزدی‎‎ها در ذهن‎‎ها نقش بسته است، مردمانی اهل کار و تولید و اشتغال است و همین دیدگاه موجب شده تا یزد از استان‌های پیشروی کشور در زمینه اشتغال مددجویان باشد.

رییس کمیته امداد(ره) در پایان سخنانش ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: مجموعه‌ کمیته امداد(ره) حاصل طرح‎‎های شهید بزرگوار رجایی است؛ چرا که ایشان برخاسته از بطن مردم بودند و می‎‎دانستند به مردم فقیر جامعه چه می‎‎گذرد؛ لذا بخشی از بودجه کشور را برای کمک به آنها اختصاص داده بودند.

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس