تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مراسم تجلیل از افتخار آفرینان المپیاد های علمی کشور با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و علی اصغر فانی ، وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد. ناهید سمیعی_ ایسکانیوز: علی اصغر فانی در مراسم تجلیل از افتخار آفرینان المپیاد های علمی کشور، […]

[ad_1]

فانی المپیاد

مراسم تجلیل از افتخار آفرینان المپیاد های علمی کشور با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و علی اصغر فانی ، وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد.

ناهید سمیعی_ ایسکانیوز: علی اصغر فانی در مراسم تجلیل از افتخار آفرینان المپیاد های علمی کشور، به نقش مسابقات ،رقابت ها و المپیاد هادر افزایش انگیزه دانش آموزان اشاره کرد و گفت: برگزاری المپیادهای گوناگون یک ابزار است تا دانش آموزان انگیزه بیشتری پیدا کنند.

او شرکت نکردن دانش آموزان در آزمایش های علمی را در سال های اخیر یک معضل عنوان کرد و ادامه داد: به کار بردن دانش و کاربردی کردن آن عمل هدف مهم و اساسی آموزش دانش آموزان باید قرار گیرد. دروس آزمایشگاهی در مدارس مهجور شده که با راه اندازی المپیاد های آزمایشگاهی می توان تا حد زیادی این مشکل را بر طرف کرد.

فانی المپیاد های ورزشی را هدفی برای جذب تعداد بیشتری از دانش آموزان به سمت ورزش دانست و گفت: زمانی که المپیادهای درون مدرسه ای را اجرا کردیم در طول سال ۵میلیون دانش آموز شرکت کردند که آمار چشم گیری است. این کار موجب سلامت و تندرستی افراد جامعه می شود.
فانی برگزاری المپیاد ادبی در سال های اخیر را دلیل استقبال تعداد بیشتری از دانش آموزان به رشته علوم انسانی دانست و افزود: المپیاد و تقویت آن باعث رشد در رشته های کم اهمیت مانند رشته علوم انسانی است.

او به مدال آوری در بین تیم های اعزامی به المپیاد جهانی اشاره کرد و گفت: همین طور که شاهد هستیم در بین تمامی تیم ها حداقل یک مدال طلا داشته ایم و این اوج حرکت المپیادهای کشور را نشان می دهد.

او ادامه داد: آموزش و پرورش در دولت یازدهم، استراتژی ارتقاء کیفیت را انتخاب کرده است به این معنا که اعتقاد ما این است که به کیفیت آموزش و پرورش بیاندیشیم و اقدام کنیم

فانی سرمایه های کشور را نیروی انسانی آن دانست و گفت: سرمایه ما نفت و یا معادن نیستند بلکه آدم هایی هستند که موجبات افتخار یک سرزمین را به ارمغان می آورند.

او از راه اندازی مراکزی در آموزش و پرورش تحت عنوان پژوهش سرای آموزشی خبر داد و گفت: در این مراکز بچه ها به آموزش و تحقیق می پردازند و امیدواریم در بین سال های ۹۵_۹۶حداقل ۶۱۵پژوهش سرا در ۶۱۵ منطقه داشته باشیم.

فانی از شرکت سه میلیون و سیصد هزار دانش آموز ابتدایی در جشنواره جابربن حیان آماری را ارایه داد و گفت: جشنواره جابربن حیان،جشنواره اختراعات، اکتشافات و تالیفات دانش آموزی است و در بین هفت میلیون و پانصد دانش آموز مقطع ابتدایی سه میلیون و سیصد نفر تا کنون شرکت کرده اند.

۲۰۲۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس