تاریخ انتشار: ۰۶ تیر ۱۳۹۴

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه بار دیگر بر سه شرطی که تحقق یافتن آنها برای دستیابی به توافق با ایران ضروری است تاکید کرد. وزیر امورخارجه فرانسه گفت به طور مشروط با ایران توافق امضاء می کنیم. به گزارش گذارنیوز به نقل از انتخاب لوران فابیوس هنگام ورود به وین برای شرکت در مذاکرات هسته […]

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه بار دیگر بر سه شرطی که تحقق یافتن آنها برای دستیابی به توافق با ایران ضروری است تاکید کرد.
فابیوس
وزیر امورخارجه فرانسه گفت به طور مشروط با ایران توافق امضاء می کنیم.

به گزارش گذارنیوز به نقل از انتخاب لوران فابیوس هنگام ورود به وین برای شرکت در مذاکرات هسته ای ایران در جمع خبرنگاران گفت فرانسه قدرتی مستقل و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است. هدف سیاست بین المللی ما امنیت و صلح است.

وی افزود: در واقع همین هدف از زمان آغاز مذاکرات هسته ای با ایران دنبال می شود. آنچه که ما می خواهیم و من همواره آن را تکرار کرده ام توافقی پایدار است که حق فعالیت هسته ای غیر نظامی ایران را به رسمیت بشناسد و در عین حال تضمین کند که ایران به طور موثر و قطعا از سلاح هسته ای صرف نظر کند.

وزیر امورخارجه فرانسه ادامه داد: در این راستا ما معتقدیم دست کم سه شرط اجتناب ناپذیر است. نخستین شرط محدودیت مداوم ظرفیت هسته ای ایران برای تحقیقات و تولید است.

دومین شرط نیز بازرسی جدی تاسیسات هسته ای شامل تاسیسات نظامی ایران در صورت لزوم است.

شرط سوم هم بازگشت خودکار تحریم ها در صورت نقض تعهدات است.

وی تاکید کرد: این سه شرط به تمامیت ارضی ایران نیز احترام می گذارد. اما هنوز از سوی همه پذیرفته نشده است. با این حال این سه شرط سه ضلع ضروری برای رسیدن به توافق پایداری است که ما خواهان آن هستیم.

فرانسه که طی ماههای اخیر در لحظات حساس مذاکرات هسته ای ، مانند وکیل مدافع اسرائیل عمل کرده و هر بار ، سعی کرده به نوعی مانع توافق شود ، ظاهراً این بار نیز ، در آخرین لحظات ماراتن هسته ای ، در همان موضع پیشین خود است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس