تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” گفت: غفلت همه ما از مردم تا مسئولان، مسبب پدید آمدن و توسعه یافتنِ حاشیه‌های فقیرنشینی است که استعدادهای ناب و آرزوهای کودکان را در خود دفن می کند. این غفلت ماست که حاشیه‌های فقیرنشین را می‌پرورد و تکثیر می‌کند. به گزارش ایسنا، میثم واحدی، مسئول برگزاری “لیگ فوتبال […]

[ad_1]

مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” گفت: غفلت همه ما از مردم تا مسئولان، مسبب پدید آمدن و توسعه یافتنِ حاشیه‌های فقیرنشینی است که استعدادهای ناب و آرزوهای کودکان را در خود دفن می کند. این غفلت ماست که حاشیه‌های فقیرنشین را می‌پرورد و تکثیر می‌کند.

به گزارش ایسنا، میثم واحدی، مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” در نشستی که به همین مناسبت در محل باشگاه هواداران جمعیت امام علی(ع) برگزار شد گفت: انسان چه در متن شهر زندگی کند و چه در حاشیه شهر، انسان است اما متأسفانه اجتماعِ ما ، انسانهای حاشیه نشین را به راحتی نادیده می گیرد به طوری که انگار اصلا وجود ندارند و این بسیار بسیار دردناک و شرم آور است.

وی افزود: در قاموس فرهنگ ایرانی و اسلامی ما چنین رفتارهایی نمی گنجد. سالهاست شاهدیم کودکان ساکن در مناطق محروم کشور وقتی حتی یک گزینه مثل فوتبال برای زندگی سالم پیشِ روی خود دارند، اغلب به سوی بزه، اعتیاد و سایر آسیبهای اجتماعی نمی روند.

واحدی ادامه داد: در چنین شرایطی برایمان این پرسش جدی و دردناک به وجود می آید که چرا هیچگونه اهتمامی برای ایجاد امکاناتِ ورزشی مناسب در این مناطق وجود ندارد، وقتی می‌شود با ورزش جلوی بسیاری از نابسامانی های اجتماعی را گرفت، چرا این قدر تعلل می شود؟.

مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” در ادامه عنوان کرد: غفلت همه ما از مردم تا مسئولین ،مسبب پدید آمدن و توسعه یافتنِ حاشیه‌های فقیرنشینی است که استعدادهای ناب و آرزوهای کودکان را در خود دفن می کند. این غفلت ماست که حاشیه های فقیرنشین را می پرورد و تکثیر می‌کند.

میثم واحدی سپس در توضیح « لیگ فوتبال پرشین» گفت: لیگ پرشین مسابقاتی است که در اواخر شهریور و ابتدای مهرماه ۹۴، نخستین دوره اش با حضور ۱۸ تیم انجام شد و امسال در دومین سال برپایی این لیگ است.

وی افزود: این لیگ میزبان ۳۴ تیم در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان است که از محلات حاشیه نشین شهرهای تهران، آمل، بوشهر، سربازِ بلوچستان، زنجان، ساری، شیراز، کردستان، کرمانشاه، گرگان، قرچک، مشهد و کرج خود را برای حضور در این رقابت ها آماده کرده‌اند.

وی ضمن اشاره به اضافه شدن تیم های برخی شهرهای مرزی و محروم کشور در سال جاری به این لیگ، بر اهمیت اشاعه صلح و منش برادرانه میان اقوام مختلف تأکید کرد و گفت: سال گذشته همه شاهد بودند که بیش از ۴۰۰ کودک از قومیت های متفاوت و پیشینه های گاه کاملا متضاد با هم، چگونه با نهایت دوستی و یکرنگی در کنار هم زندگی کردند و مسابقه دادند و فراتر از هر گونه شعاری، در عمل نشان دادند که برای همه‌شان اخلاق به معنی واقعی کلمه از همه چیز مهمتر بود و در تمام بازی ها حتی در یک مورد شاهد برخوردهای زشت و رفتارهای ناپسند نبودیم و چه بسیار از بچه ها آموختیم.

واحدی ادامه داد: این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم بازیکنان تیم‌های پرشین با شرایط سختی در زندگی‌های خود دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از آنان، نان آورانِ کوچکِ خانواده‌های خود هستند و چه بسا از داشتن شناسنامه و اوراق هویت و تحصیلات رسمی نیز محرومند، اما عظمت و بزرگی و معرفتی که از خود نشان دادند، بدون تعارف برای ورزشکاران رده یک کشور می‌تواند الگویی سازنده باشد و تأسی به منش پهلوانانه این افراد، می تواند ما را از حاشیه های زرد و بی اخلاقی‌هایی که چه بسیار فضای ورزشِ کشور را می آلاید، دور کند.

مسئول لیگ پرشین سپس توضیحی کوتاه پیرامون کلیت فعالیت های ورزشی جمعیت امام علی(ع) ارائه داد و گفت: نام تمام تیم های جمعیت، “پرشین”است و ما به جز فوتبال، برای دختران و پسران در رشته های مختلفی چون والیبال، هندبال، بسکتبال، راگبی، هاکی، دارت، شطرنج، شنا و … زمینه فعالیت ورزشی را فراهم آورده‌ایم.

مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” در ادامه اظهار کرد: بازیکنان این تیم ها تماما از فرزندان “خانه‌های ایرانی” جمعیت امام علی هستند؛ خانه‌های ایرانی مراکز آموزشی و حمایتی جمعیت در محلات معضل‌خیز کشور هستند.

واحدی همچنین به تبیین اهداف جمعیت امام علی از برگزاری لیگ فوتبال پرداخت و گفت: در لیگ پرشین به دنبال کمک گرفتن از ورزش محبوب فوتبال به عنوان یک ابزار قویِ مددکاری هستیم و در واقع، لیگ پرشین به دنبال ایجاد یک هویت جدید و سازنده برای کودکان در معرض آسیبهای اجتماعی است.

وی افزود: معرفی استعدادهای فوتبالی ناب در محلات محروم، خصوصا در استانهای محرومی چون سیستان و بلوچستان نیز از دیگر اهداف برگزاری این لیگ است.

مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” در ادامه ضمن بیان آنکه با برگزاری این لیگ تذکری به خود، جامعه و مسئولان بابت غفلت از توانایی‌های کودکان از یک‌سو و از سوی دیگر، شدت محرومیت های موجود در حاشیه‌های فقیرنشین کشور می‌دهیم افزود: بازگرداندن روحیه فتوت و پهلوانی به جامعه ورزشی کشور با الگو گرفتن از کودکانی که ترس از شکست یا میل به پیروزی، هرگز بر روحیه انسانی و جوانمردی شان پیشی نمی گیرد، نیز از دیگر اهداف ما است.

واحدی در ادامه تاکید کرد: مطالبه گری از مسئولین ورزش کشور برای حمایت همه جانبه و فوری از توسعه ورزش به عنوان یک ابزار پیشگیری قوی از ابتلا به معضلاتی چون اعتیاد، خشونت و … در میان کودکان و نوجوانان ساکن در محلات معضل خیز و دچار محرومیت نیز از دیگر اهداف جدی جمعیت امام علی در برگزاری این لیگ است.

وی افزود: جمعیت امام علی(ع) تا همین لحظه برای تأمین امکانات برگزاریِ مسابقات با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده و متأسفانه طبق روالِ عمومی، رفتار اغلب مسئولین نیز در این حوزه، فاقد دغدغه‌مندی و همدلی لازم است.

واحدی تصریح کرد: ما ۳۴ تیم پرشینِ جمعیت امام علی(ع) ، بالغ بر ۷۰۰ کودک و نوجوان را از سراسر ایران گرد آورده ایم تا هوش، ذکاوت، قدرشناسی و بزرگی‌شان و صدای مظلومیت خود و خانواده هایشان را به گوش همه برسانیم.

وی ادامه داد: اعضای این لیگ کسانی هستند که از محلاتی می‌آیند که خشم و خشونت همواره جاری و ساری است و اعتیاد حالا سهم نوزادانش هم شده است؛ کودکانی که وقتی از سر بی‌مسئولیتی و بی‌مهری در آن ها نظر می شود، طرح هایی عجیب با کلمات و عباراتی عجیب تر مانند ” جمع آوری ” برای پاک کردن صورت مسئله‌شان مطرح می‌شود و هنگامی که تنها کمی دیده شوند، به درستی خود را شایسته‌ بالاترین و والاترین جایگاه‌های اجتماعی و فکری و ورزشی و علمی کشور نشان می دهند.

مسئول برگزاری “لیگ فوتبال پرشین” همچنین ضمن اشاره به حضور ۱۲ تیم در رده نوجوانان، ۱۶ تیم در رده نونهالان و ۶ تیم در رده سنی جوانان در دومین دوره لیگ پرشین، گفت: دومین دوره مسابقات فوتبال لیگ پرشین در  ١٠ تا ١٩ شهریور ۱۳۹۵ در زمین چمن طبیعی مجموعه شماره ٣ آکادمی فوتبال دانشگاه تهران واقع در خیابان امیر آباد شمالی نرسیده به بزرگراه حکیم جنب موسسه ژئوفیزیک، برگزار می‌‏شود.

به گزارش ایسنا، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره لیگ پرشین و جمعیت دانشجویی – مردمی امام علی(ع) می توانند با تلفن ۸۸۹۳۰۸۱۶-۰۲۱ تماس یا به سایت http://Persian.Sosapoverty.org مراجعه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس