تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

به گزارش گذارنیوز، خودروی خورشیدی غزال ایرانی ۳ که از ۲۶ تیرماه حرکت خود را از شمال کشور آغاز کرده بود پس از طی مسافت ۲هزار و ۷۰۰ کیلومتر عصر شنبه در پایان سفر خود به جزیره کیش رسید. این خودرو که از منطقه آزاد انزلی حرکت خود را شروع کرده بود، شهرهای رشت، قزوین، […]

۸۲۱۶۰۸۳۷-۷۰۸۸۶۲۴۹

به گزارش گذارنیوز، خودروی خورشیدی غزال ایرانی ۳ که از ۲۶ تیرماه حرکت خود را از شمال کشور آغاز کرده بود پس از طی مسافت ۲هزار و ۷۰۰ کیلومتر عصر شنبه در پایان سفر خود به جزیره کیش رسید.

این خودرو که از منطقه آزاد انزلی حرکت خود را شروع کرده بود، شهرهای رشت، قزوین، تهران، قم، کاشان، اصفهان، یزد ، شیراز و بندرعباس را پشت سرگذاشت و پس از پیمودن مسیر دریایی به جزیره کیش رسید .
خودرو خورشیدی غزال ۳ به همت دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در مدت یکسال طراحی و ساخته شده است، این خودرو چهار چرخه با وزن ۴۵۰ کیلوگرم گنجایش دو سرنشین را دارد و می تواند تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد.
این خودرو مسابقه ای با هدف کمک به حفظ محیط زیست و کاهش مصرف سوختهای فسیلی و آلاینده ها ساخته شده است.
مواد استفاده شده در این خودرو فیبرکربن ، مواد پیشرفته با مقاومت و سختی بالا در برابر ضربه است و به همت ۴۰ تن از دانشجویان دانشکده فنی در رشته های برق و مکانیک و صنایع ساخته شده است .
خودروی غزال ایرانی یک در سال ۸۴ ساخته و در بیستمین جشنواره خوارزمی به عنوان خودرو برگزیده معرفی شد، خودرو غزال ایرانی ۲ نیز در سال ۸۸ ساخته شد و در رقابت های استرالیا شرکت کرد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس