تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب پکن روزگذشته(۷شهریورماه) به کارخود پایان داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، از آغاز به کار نمایشگاه بین المللی پکن در سال ۱۹۸۶ تاکنون، بیش از ۲۲ دوره آن برگزار شده است.بیست و سومین دوره از نمایشگاه چین ۲۴-۲۸ […]

[ad_1]

بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب پکن روزگذشته(۷شهریورماه) به کارخود پایان داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، از آغاز به کار نمایشگاه بین المللی پکن در سال ۱۹۸۶ تاکنون، بیش از ۲۲ دوره آن برگزار شده است.
بیست و سومین دوره از نمایشگاه چین ۲۴-۲۸ آگوست ۲۰۱۶ برابر با (۳-۷ شهریور ۹۵) در فضایی به وسعت ۷۸۶۰۰ متر مربع برگزار شد و بیش از ۸۲ کشور جهان و ۲۲۷۰ ناشر داخلی و خارجی در آن شرکت کردند.
این نمایشگاه یکی از برندهای اصلی کتاب، صنعت نشر، حق نشر، کتاب الکترونیک در قاره آسیا و جهان به شمار می رود.
بنابر قوانین نمایشگاه، محتوای کتاب های عرضه شده در نمایشگاه باید از قوانین جمهوری خلق چین پیروی کند.
سه روز اول این نمایشگاه به بازدیدکنندگان حرفه ای و متخصصان حوزه صنعت نشر و کتاب اختصاص داشت. درهای این نمایشگاه در روز چهارم و پنجم به روی عموم بازدیدکنندگان گشوده شد.
نمایشگاه پکن از سوی صدا و سیما، مطبوعات و شرکت گروه صادرات و واردات کتاب چین برگزار می شود. سال گذشته امارات متحده عربی به عنوان میهمان ویژه در آن شرکت داشت و در سال جاری کشورهای اروپای شرقی و مرکزی شامل: آلبانی، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی و سه کشور حوزه بالتیک (استونی، لتونی، لیتوانی) میهمان ویژه این نمایشگاه بودند.
در این نمایشگاه علاوه بر معرفی کتاب های برگزیده سال، نشست ها و اجلاس های تخصصی متعددی در حوزه کتاب برگزار شد و با توجه به برنامه های فرهنگی متنوع دیگر، می توان گفت این نمایشگاه محلی مناسب برای تبادل تجربیات، مذاکره و فروش حق رایت و ترجمه کتاب بود. از روزهای ابتدایی، نمایشگاه صرفا شاهد حضور افراد متخصص این حوزه بود. اخذ ورودی از بازدید کنندگان نیز از نکات جالب توجه این نمایشگاه بود.
از سوی دیگر نمایشگاه کتاب پکن در سال های اخیر به عنوان مرکز تخصصی برای معرفی و ارائه آثار و تصویرگری های حوزه کودک و نوجوان شناخته شده و به معرفی آثار تصویرگران خارجی و چینی در حوزه کودک و نوجوان پرداخت.
ازجمله ظرفیت های این نمایشگاه می توان به اختصاص سالن ویژه ای به بخش کودک و نوجوان و برنامه ریزی گسترده در این حوزه اشاره کرد. در این دوره از نمایشگاه برای استفاده بهینه از ظرفیت های بخش تصویرگری این نمایشگاه سعیده ثابت نیا و طاهره زحمتکش دو تصویرگر ایرانی که آثارشان به کاتالوگ تصویرگری ۲۰۱۶ بلونیا راه یافته بود در نمایشگاه تصویرگری پکن آثار خود را در کنار ۴۰ اثر برگزیده تصویرگران براتیسلاوا و ۶۰ اثر از تصویرگران چینی عرضه کردند. این دوهنرمند به طور مدام در غرفه موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران به اجرای تصویرگری می پرداختند بدون اغراق غرفه این موسسه از پرتحرک ترین غرفه های سالن بین الملل محسوب می شد.
حضور تصویرگران ایرانی و کتابهای کودک و نوجوان ظرفیت حضور بیشتر در این نمایشگاه عظیم و بازار گسترده چین دارد.
برنامه های جنبی متنوعی در کنار عرضه کتاب، برای دوره بیست و سوم نمایشگاه بین المللی پکن در نظر گرفته شده بود که به بخشی از آنها اشاره می شود: برگزاری دوره های آموزشی در خصوص بازاریابی صنعت نشر چین؛ نشست انجمن ناشران بین المللی و انجمن ناشران بین المللی کودک چین؛ هم اندیشی مدیران حق نشر و کپی رایت؛ نشست انجمن چاپ و نشر دیجیتال (با تمرکز بر روی موضوعاتی مانند مدل چاپ و نشر دیجیتال کسب وکار و بازاریابی دیجیتال)؛ ملاقات ناشران ۱۰+۱۰ (ملاقاتی بین ۱۰ ناشر قدرتمند چینی و ۱۰ ناشر مطرح دیگر کشورها به صورت مستقیم و ایجاد فرصت برای همکاری بین آنان)؛ بررسی مشکلات بازار کتاب کودک چین و استفاده از تجربیات ناشران موفق بین المللی در جهت برطرف نمودن مشکلات)؛ حضور نویسندگان بین المللی در نمایشگاه کتاب پکن.
ضمنا در این نمایشگاه علاوه حضور ناشران و نمایشگاههای معتبر از سراسر دنیا غرفه های کوچک برای ناشرانی که صرفا در حوزه خرید و فروش کپی رایت فعال هستند دایر شده بود. علاوه بر حضور موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه شرکت کرده بود انتشارت علمی و فرهنگی نیز در این دوره با معرفی کتاب های کودک آن انتشارات در این نمایشگاه حضور فعالی تجربه کرد.

۵۰۸۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس