تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، محمود حیدری با تشریح جزئیات این عملیات امدادی، گفت : بعد از ظهر روز پنجشنبه اول مهر با اعلام خبر حادثه سقوط و مصدومیت یک کوهنورد تهرانی در ارتفاعات تنگ رغز داراب، بلافاصله یک تیم ۵ نفره از نجاتگران کوهستان به محل حادثه اعزام شدند . وی افزود: نجاتگران […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، محمود حیدری با تشریح جزئیات این عملیات امدادی، گفت : بعد از ظهر روز پنجشنبه اول مهر با اعلام خبر حادثه سقوط و مصدومیت یک کوهنورد تهرانی در ارتفاعات تنگ رغز داراب، بلافاصله یک تیم ۵ نفره از نجاتگران کوهستان به محل حادثه اعزام شدند .


وی افزود: نجاتگران با خودرو، مسیر تقریبا ۵ ساعته را پشت سر گذاشتند و با انجام کوهپیمایی خود را به سرچشمه تنگ رغز رسانده و با فرود از ۱۳ آبشار، موفق به شناسایی موقعیت مصدوم شدند.


رییس جمعیت هلال احمر داراب با بیان اینکه مسیر صعب العبور ، تاریکی هوا و سردی آب آبشارها عملیات امدادرسانی را دشوارتر کرده بود ، افزود: کوهنورد ۳۰ ساله تهرانی بر اثر سقوط از ارتفاع ۳ متری آبشار نگین، از ناحیه ران و لگن دچار آسیب دیدگی شده بود.


وی افزود: نجاتگران پس از ارائه کمک‌های اولیه، مصدوم را روی بسکت تثبیت و با ایجاد کارگاه‌های نجات، وی را از فراز ۱۳ آبشار ارتفاعات تنگ رغز به سمت بالا منتقل کردند.


حیدری یادآور شد: مصدوم در ساعت ۲۱:۳۰ شامگاه جمعه دوم مهرماه به پایین ارتفاعات یاد شده انتقال داده شده و برای اعزام به مراکز درمانی به نیروهای اورژانس تحویل شد .


وی با قدردانی از تلاش ۳۰ ساعته نجاتگران کوهستان جمعیت هلال احمر و اعضای گروه کوهنوردی آذرخش داراب و همچنین اهالی بومی این منطقه ، حال عمومی مصدوم را مساعد اعلام کرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس