تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع فرماندهان، مسئولان، خلبانان و کارکنان پایگاه دوم شکاری شهید فکوری گفت: عملیات کمان ۹۹ در اولین روز از آغاز جنگ تحمیلی برگ زرین دیگری را به اوراق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام آل هاشم در ادامه  ضمن تبریک سی و ششمین سالگرد […]

[ad_1]

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع فرماندهان، مسئولان، خلبانان و کارکنان پایگاه دوم شکاری شهید فکوری گفت: عملیات کمان ۹۹ در اولین روز از آغاز جنگ تحمیلی برگ زرین دیگری را به اوراق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام آل هاشم در ادامه  ضمن تبریک سی و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت: شاید برای عده ای این سوال پیش آمده باشد مگر ما در جنگ تحمیلی به پیروزی رسیدم که هر ساله سالروز فرا رسیدن آن را گرامی می داریم. در جواب باید گفت بله ما به طور قطع در جنگ تحمیلی هشت ساله پیروز شدیم چرا که ما دشمن را در رسیدن به اهداف شومش که معتقد بود به سرعت و طی یک هفته از آغاز تجاوز به ایران به آنها دست خواهد یافت، ناکام گذاشتیم.


وی افزود: از روزهای آغازین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، استکبار جهانی و تمامی ایادی آن از پیروزی انقلاب اسلامی غافلگیر شدند. لذا از همان ابتدا با نقشه های شومی که طراحی کردند و توطئه هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دادند، سعی در به شکست کشاندن انقلاب اسلامی داشتند که از جمله این توطئه ها، ایجاد ناامنی در مناطق مرزی کشور، ترورهای گسترده و در نهایت تهییج فرد دیوانه‌ای به نام صدام و حمایت کردن از او برای حمله به ایران اسلامی بود.


نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه گفت: هدف اصلی دشمن از آغاز جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی، تصرف خاک ایران به ویژه استان حساس و زر خیز خوزستان و تسلط بر نفت منطقه بود.      


آل هاشم افزود: دشمنان ما آنقدر به نتیجه تهاجم خود به ایران اسلامی مطمئن بودند که صدام به صورت کاملاً علنی و در مقابل دوربین های تلویزیونی قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را پاره کرد و ادامه مصاحبه‌اش با رسانه‌ها را به خوزستان و تهران حواله داد. آنها حتی نام بعضی از استان‌ها و شهرهای ما را هم عوض کرده و برای آنها استاندار، بخشدار و فرماندار هم تعیین کرده بودند.


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه گفت: علت اینکه ما در جنگ پیروز شدیم این است که ما دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتیم. نه وجبی از خاک کشورمان را به دشمن دادیم و نه به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اجازه دادیم خدشه ای به انقلاب ما وارد سازند.


وی در ادامه با بیان اینکه ما باید همیشه قدردان ایثارگری های رزمندگان دوران دفاع مقدس اعم از رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروهای مردمی باشیم، افزود: نیروی الهی هوایی ارتش به عنوان یکی از افتخار آفرین ترین نیروهای ارتش هم در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هم پس از آن در دوران جنگ تحمیلی به خوبی به وظایف خودش عمل کرد و شهدای زیادی را هم در این راه تقدیم نظام و انقلاب نمود.


آل هاشم همچنین گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در حالی جنگ را به ما تحمیل کردند که تنها ۱۹ ماه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود و این موضوع ارزش کار عظیمی که رزمندگان نیروهای مسلح و مردم شجاع ایران اسلامی در دفاع از کشور انجام دادند را دو چندان می کند؛ چرا که مردم و نیروهای مسلح ما در آن مقطع آمادگی حضور در یک جنگ را نداشتند آن هم جنگی که تنها ما با یک کشور طرف نبودیم بلکه کشورهای غربی، شرقی و رژیم های مرتجع منطقه نیز صدام را در تجاوز به ایران اسلامی حمایت می‌کردند.        


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به علل تجاوز دشمن بعثی به کشور در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ پرداخت و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در آن روزهای ابتدایی تغییر نظام، وضعیت کشور از ثبات لازم در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره برخوردار نبود لذا دشمن را به این فکر انداخته بود که با حمله سریع و برق آسا به ایران، تکلیف نظام مقدس جمهوری اسلامی را در همان روزهای ابتدایی یکسره کند.


آل هاشم افزود: دشمنان ایران اسلامی تصور می کردند جمهوری اسلامی ایران توان اداره جنگ را ندارد و از نظر اقتصادی پس از مدتی که از جنگ گذشت ناتوان شده و شکست خواهد خورد. از نظر سیاسی هم تصور می کردند در داخل کشور بین مسئولین اتفاق نظر وجود ندارد و در کشور چند دستگی می‌باشد. ارتباطات خارجی ایران نیز در ابتدای پیروزی انقلاب دچار رکود شده بود لذا با جمع بندی این مسائل به این نتیجه رسیده بودند که با تحمیل یک جنگ نابرابر به سرعت پیروز خواهند شد. 


وی در ادامه گفت: روحیه جاه طلبی صدام برای کسب رهبری جهان عرب و ژاندارمی در منطقه هم باعث شده بود که رژیم بعثی عراق به فکر حمله به ایران بیفتد.


آل هاشم در ادامه سخنانش به دستاوردهای دفاع مقدس پرداخت و افزود: حفظ تمامیت ارضی کشور با دلاوری نیرو های زمینی، هوایی دریایی  و پدافند که در درون نیروی هوایی بود، وحدت و همدلی نیروهای مسلح تحت تدابیر پیامبرگونه امام راحل و حضور و مدیریت مستقیم مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در جبهه های جنگ، باعث شد وجبی از خاک کشور به دشمن واگذار نشود.


نشر ارزش ها و فرهنگ ایثار در جامعه، افشای چهره ریا و تزویر استکبار جهانی، شکست ابهت پوشالی قدرت های جهانی، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس، اثبات حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، صدور پیام انقلاب اسلامی، پیشرفت های علمی به ویژه در بُعد صنایع نظامی و دیگر صنایع و علوم مانند انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، نانو و … و حضور قدرتمند در معادلات منطقه‌ای و جهانی؛ از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود که حجت الاسلام آل هاشم به آنها اشاره کرد.


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به تبیین وضعیت فعلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: امروز پس از ۲۸ سال از پایان دفاع مقدس شرایط حساستری پیش روی کشور وجود دارد و فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه بارها مطالبی را بیان فرموده اند، اما آنچه مشخص است این است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تمام عُده و عِده در مقابل ایران اسلامی صف آرایی کرده اند و بدیهی است که با توجه به سیاست های عزت طلبانه و استقلال خواهانه ایران، دشمنان که دستشان از منابع و ثروت های کشور ما کوتاه شده است به دشمنی با ما بپردازند. اما رهبری و تدابیر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای( مد ظله العالی) به همراه وحدت بین مردم و مسئولین باعث شده که دشمن از رسیدن به اهدافش ناامید بشود.


حجت الاسلام آل هاشم همچنین به بد عهدی‌های دشمنان پس از برجام نیز اشاره کرد و گفت: راه اندازی و تقویت گروه‌های تروریستی مانند داعش و به خاک و خون کشاندن مردم مظلوم سوریه و عراق و یمن، سعی در از بین بردن محور مقاومت در جهت حفظ منافع رژیم جعلی صهیونیستی، شیطنت کشورهای مرتجع منطقه و …. از تلاش‌های دشمنان انقلاب اسلامی علیه ایران می‌باشد، اما امروز تروریسم دامن گیر خودشان شده و با تشکیل ائتلاف‌های دروغین به ظاهر سعی در از بین بردن تروریسم دارند.      


بر اساس این گزارش، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سفر به استان آذربایجان شرقی از تیپ ۱۲۱ تکاور شهید فروزنده تبریز و هوانیروز منطقه نیز بازدید کرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس