تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد “بادین‌آباد” پیرانشهر صبح امروز با حضور وزیر نیرو کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد. به‌گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو که در چهارمین روز از هفته دولت به عنوان نماینده رییس‌جمهور به استان آذربایجان غربی و شهرستان پیرانشهر سفر […]

[ad_1]

طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد “بادین‌آباد” پیرانشهر صبح امروز با حضور وزیر نیرو کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد.

به‌گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو که در چهارمین روز از هفته دولت به عنوان نماینده رییس‌جمهور به استان آذربایجان غربی و شهرستان پیرانشهر سفر کرده است، صبح امروز(جمعه) طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد بادین‌آباد پیرانشهر را کلنگ‌زنی کرد.
این طرح یکی از نیازهای ضروری در بخش کشاورزی این منطقه بوده و با بهره‌برداری از این طرح افزون بر ۲۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه به زیر کشت می‌رود.
استفاده از حجم آب تخصیص‌یافته برای مصارف کشاورزی پیرانشهر و تامین کشاورزی ۷ روستا از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.
سد انحرافی تنظیمی بادین‌آباد در فاصله ۱۵۰ کیلومتری ارومیه و روی رودخانه بادین‌آباد قرار دارد و ۳۲ میلیون مترمکعب از آب این سد را برای کشاورزی منطقه انتقال خواهد داد، زمین‌های این منطقه نیز به سامانه آبیاری تحت فشار و قطره‌ای تبدیل خواهد شد.
رحیم میدانی، معاون آب و آبفای وزیر نیرو، قربانعلی سعادت، استاندار آذربایجان غربی و شماری از مدیران استانی و شهرستانی نیز در این وزیر نیرو را همراهی می‌کنند.

۶۰۷/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس