تاریخ انتشار: ۰۳ اسف ۱۳۹۴
حجت‌الاسلام فاضل میبدی:

صداوسیما باید در برنامه‌های خود اخلاق اسلامی، صداقت و انصاف را رعایت کرده و دست به تحریف تاریخ نزند و برای دلخوش کردن یک عده نباید علیه هر قطب و جناحی که قبول ندارد هرچه می‌خواهد پخش کنند.

به گزارش “گذارنیوز”  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی  در رابطه با عملکرد صداوسیما در ایام تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه صداوسیما در این ایام عملکرد دو طرفه که تمامی جناح‌های سیاسی را پوشش بدهد نداشته و حتی در برنامه‌های خود از مجالس پیشین و سخنان امام خمینی گزینشی عمل کرده است.

او با اشاره به تبعات این نوع عملکرد صداوسیما اظهار داشت: ممکن است این نوع عملکرد صداوسیما برای عده‌ای خوشایند و مطلوب باشد، ولی برای بسیاری از مردم خوشایند نیست و بی‌اعتمادی اجتماعی را دامن می‌زند. به عبارت دیگر زیبنده صداوسیما نیست که موجب دلسردی، یاس و دودستگی شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: صداوسیما باید در برنامه‌های خود اخلاق اسلامی، صداقت و انصاف را رعایت کرده و دست به تحریف تاریخ نزند و برای دلخوش کردن یک عده نباید علیه هر قطب و جناحی که قبول ندارد هرچه می‌خواهد پخش کنند. به سخن دیگر ما نباید واژه‌هایی را به کار ببریم که باعث توهین و تهمت شود.

فاضل میبدی با بیان اینکه بودجه صداوسیما از بیت‌المال پرداخت می‌شود، تصریح کرد: صداوسیما متعلق به همه مردم ایران است و نباید حزبی و جناحی عمل کند. اگر صداوسیمای ما ادعای رسانه ملی بودن را دارد باید مصالح ملت و منافع نظام را در نظر بگیرد و نه مسائل و منافع یک حزب و جناح.

او درباره برنامه اصلاح‌طلبان در صورت پیروزی در صحنه انتخابات خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اصلاحات کاهش شکاف‌ها و تقویت عدالت اجتماعی است. متاسفانه در طول سال‌های گذشته میان اقشار جامعه شکاف‌های بسیاری شکل گرفته و معیشت به عنوان دغدغه نخست جریان‌های اجتماعی تبدیل شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اصلاح‌طلبان به دنبال بهبود وضعیت اعتماد در جامعه هستند، ابراز داشت: در دین اسلام هیچ چیزی بد‌تر از خلف وعده و خلاف‌گویی نیست. جریان اصلاحات می‌کوشد تا با مردم صداقت داشته باشد.

فاضل‌میبدی با بیان اینکه اختلاف‌های افراط‌گونه باید کاهش یابد، یادآور شد: مجلس باید به مسائل نظام و منافع مردم توجه کند و تلاش کند تا همدلی و همزبانی میان مردم ایجاد شود. ما باید درمسیر وحدت ملی گام برداریم و این ادبیات که جریانی فکر کنند تمام حقیقت در دستان آنهاست و دیگران باطل هستند و باید از صحنه حذف شوند، درست نیست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس