تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴

سرزمین «منا» در پنج کیلومتری مکه مکرمه، امروز قربانگاه بیش از سه هزار حاجی شد. تاکنون کشته شدن ۱۳۱ حاجی ایرانی تایید شده است.

به گزارش “گذارخبر” هرچند مقامات سعودی مانند سخنگوی وزارت کشور و وزیر بهداشت عربستان اعلام کردند که ازدحام و عدم تبعیت زائران از دستورالعمل‌ها علت اصلی حادثه بوده (+)، اما بسته شدن یک مسیر و هدایت زائران به مسیری که درِ آن بسته بود، نشان می‌دهد علت اصلی حادثه، تصمیم غلط برگزارکنندگان مراسم بوده است.

ز طرفی دیگر، روزنامه الدیار لبنان فاش کرد که یکی از علل این تغییر مسیر، حضور (غیر معمول) کاروان «محمد بن سلمان» پسر شاه، جانشین ولی‌عهد، وزیر جنگ و فرمانده کنونی جنگ عربستان علیه یمن در منا به همراه کاروانی متشکل از چند صد نیروی ارتشی و پلیس بوده که سبب تغییر جهت حرکت حجاج شده است .

گفته می‌شود دولت عربستان همچنان بر حضور کاروان پسر شاه در منا سرپوش می‌گذارد و قرار نیست به آن اذعان کند زیرا در این صورت علت حادثه پسر شاه معرفی خواهد شد؛ کسی که از شش ماه پیش تاکنون بیش از ۲۰۰۰ یمنی را با حملات نظامی به کشتن داده است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما
  1. محمود ولایتی says:

    حال پرسش ایناست که ایا اینحماعت کهدر منا ازبین رفته اند چه مقامی در پیشگاه خداوند دارند شهید محسوب میشوند یا اینکه مرحوم شده حساب میشوند ودر قدیم میگفتند که هر کس حجش قبول شود در انجا فوت میکند البته شاید خرافات باشد اما به نضر میرسد که برای عربستان سعودی اصلا مهم نیست کهدرمدت کوتاهی دوحادثه منجربه کشته شدن حاجیها شده بالودر جنازه هارا داخل کامیون کیریختند در فیلم هیچتلاشی برای نجات انها کهنیمه جان بودند نمیشد مئموران خیلی خونسرد بودند مثل اینکه باید این واقعه میشد وانها هیچمسئولیتی ندارند یکی از مفتی های عربستان گفته بود تلاشبرای نجات بی مورداست زیرا خواستخداوند چنین بودهاستالبته این هم حرفی که جواب ندارد هیچ برگی از درخت بدون اجازه خداوند نمیافتد

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس