تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

صبح امروز، اول مهر، زنگ دبیرستان البرز را علی جنتی به صدا درآورد. او که در جمع دانش‌آموزان این دبیرستان حاضر شده بود؛ خود را در شادی محصلان شریک کرده و برای آنها سخنرانی کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی جنتی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) صبح امروز در مراسم بازگشایی مدارس؛ در دبیرستان البرز […]


صبح امروز، اول مهر، زنگ دبیرستان البرز را علی جنتی به صدا درآورد. او که در جمع دانش‌آموزان این دبیرستان حاضر شده بود؛ خود را در شادی محصلان شریک کرده و برای آنها سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی جنتی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) صبح امروز در مراسم بازگشایی مدارس؛ در دبیرستان البرز حاضر شد. او با تبریک سال نو تحصیلی خطاب به دانش‌آموزان این مدرسه گفت: فرارسیدن اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک می‌گویم. برای من حضور در جمع دانش‌آموزان و در جمع دبیرستان البرز مایه افتخار است. امیدوارم سال جدید همراه با موفقیت و پیروزی باشد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آغاز بهار با نوروز است و آغاز سال تحصیلی با مهر است. وقتی شما با مهر و شادی به مدرسه می‌آیید و با امید بازمی‌گردید؛ موفق هستید زیرا مدرسه خانه دوم همه ماست و آینده شما در همین‌جا رقم می‌خورد.


جنتی با اشاره به اهمیت کسب دانش ادامه داد: کسب علم و دانش امر مقدسی است که مورد توجه جدی در دین اسلام و پیامبر گرامی اسلام بوده است. کشور ما در طول سه دهه گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته که مرهون تلاش‌های دانش‌آموزان و معلمان بوده است.


وی افزود: کشور ما در علم و دانش بسیار باسابقه است. ابن‌سینما، رازی، سعدی، حافظ و ابوریحان بیرونی تنها چند نمونه هستند.


وزیر ارشاد گفت: دانش‌آموزان می‌توانند دوران شکوفایی علمی در ایران را احیا و تکرار کنند. جمهوری اسلامی توجه جدی به دانش‌آموزان دارد و حتی کلاس‌های دو نفره و سه نفره در مناطق عشایری و روستایی تشکیل داده است.


وی افزود: امروز تعداد مهندسان ایرانی نسبت به جمعیت از ضریب جهانی بیشتر است. تفاوت ما با دیگران این است که در کنار تحصیل علم به تحصیل اخلاق و دین نیز می‌پردازیم.


وزیر ارشاد با این توصیه به دانش‌آموزان که “هیچ چیز جای مطالعه و کتاب را نمی‌گیرد” ادامه داد: امروز، دنیای مجازی؛ جهان بزرگی را پیش روی ما باز کرده اما نکته مهم استفاده درست از این فضاست. استفاده مدام و بی‌حد از شبکه‌های مجازی شما را به سمت اطلاعات سطحی و فرار هدایت می‌کند که بسیار مضر است.


وی در پایان تاکید کرد: دانش باید همراه با معرفت باشد و دانش بدون معرفت سودی ندارد.منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس