تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۴

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور ضمن تاکید بر ضرورت تبدیل “مالک محوری” به “سازنده ‏محوری” در ساخت وساز تاکید کردو گفت :زمانی که این آیین نامه را به تصویب دولت رساندیم دیگر این ما نیستیم که تعیین ‏می کنیم این کار توسط کدام سازنده انجام شود. به گزارش گذارنیوز اکبر ترکان در سومین نشست بررسی […]

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور ضمن تاکید بر ضرورت تبدیل “مالک محوری” به “سازنده ‏محوری” در ساخت وساز تاکید کردو گفت :زمانی که این آیین نامه را به تصویب دولت رساندیم دیگر این ما نیستیم که تعیین ‏می کنیم این کار توسط کدام سازنده انجام شود.

ترکان

به گزارش گذارنیوز اکبر ترکان در سومین نشست بررسی تغییرات مبحث دوم مقررات ملی ساختمان گفت:زمانی که این آیین نامه را به تصویب دولت رساندیم دیگر این ما نیستیم که تعیین ‏می کنیم این کار توسط کدام سازنده انجام شود تنها می گوییم برو به هر که می خواهی کار را تحویل بده تنها با این شرط که ‏آن شخص باید دارای صلاحیت و ظرفیت باشد.

به گفته وی، در واقع ما بر روی همین دو کلمه حرف تاکید داریم ؛ صلاحیت وظرفیت.‏
وی در ادامه گفت: متاسفانه ما ۲۰ سال است که علیرغم داشتن قانون فهرست بهاء ساخت وساز نداریم و هر سال که از من ‏تکلیف دستمزدهای نظارت را سوال می کنند سندی در اختیارندارم که از روی آن میزان دستمزدها را محاسبه کنم.

وی افزود: بنابراین تنها ‏راهی که باقی می ماند این است که با همین آقایان بنشینیم و پس از چانه زنی عددی را به عنوان زیر بنای ساخت وساز در گروه ‏های مختلف اعلام کنیم.

ترکان تاکید کرد:در واقع برای دستمزدها از روش ضریب پروانه می گیرد و او اقدام به ساخت می کند و ما عنصر چهارمی را ‏به اسم اشخاص حقوقی یا سازندگان به اصطلاح ساختمان وارد می کنیم.‏
ترکان در خاتمه به تفاوت های هزینه های مهندسی و مدیریت در کشور های صنعتی با ایران اشاره کرد و افزود: در ‏کشورهای صنعتی هزینه های مهندسی و مدیریت ۱۰ درصد و در کشور ما این هزینه ها سه درصد است و این مساله نشان دهنده ‏این است که ما ارزش کافی به بخش مهندسی که حوزه بسیار مهمی است نمی دهیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس