تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۴

قبل از شروع جلسه اعاده دادرسی موتومبا در فدراسیون فوتبال، فرصتی دست داد تا علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف صحبت کنیم. به گزارش گذار نیوز، صالحی در این گفت و گو به نکات مهمی اشاره کرده و البته گفته است که روی رای پرونده موتومبا تعصب خاصی ندارد. آقای صالحی، پیش از جلسه حساس امروز، […]

قبل از شروع جلسه اعاده دادرسی موتومبا در فدراسیون فوتبال، فرصتی دست داد تا علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف صحبت کنیم.

علیرضا صالحی

به گزارش گذار نیوز، صالحی در این گفت و گو به نکات مهمی اشاره کرده و البته گفته است که روی رای پرونده موتومبا تعصب خاصی ندارد.

آقای صالحی، پیش از جلسه حساس امروز، می خواستم بپرسم که شما در رای که صادر کردید، به نوعی کمیته بین الملل سازمان لیگ را متهم به این کردید که برای گرفتن آی تی سی موتومبا اصرار کرده است، این یعنی کمیته بین اللمل سازمان لیگ و مدیر دپارتمانش مقصر هستند؟

منظور ما از اصرار این بوده که چندین بار ایمیل ارسال شده و این برای ما علامت سوال شد. ضمن اینکه فدراسیون ترکیه چندین بار ایمیل ها را ریجکت کرد. برای ما بازیکن آزاد بودن موتومبا مورد شک و سوال بود.البته مدارکی که مدیر دپارتمان بین الملل سازمان لیگ نشان داده مستند است. منتها ریجکت شدن آی تی سی بازیکن باعث شده تا با اصرار باشگاه راه آهن دوباره تقاضا انجام شود. همه اینها مستند است و وجود دارد. اینکه بازیکن از هفتم دی ماه ۹۳ بازیکن آزاد بوده و البته رفته و مجددا بازی کرده است، بازیکن آزاد بودن موتومبا را بی اثر می کند. فدراسیون فوتبال ترکیه هم آی تی سی را رد می کند منتها در آن مقطع هم موتومبا بازی می کند.

در حقیقت باشگاه راه آهن و بین الملل سازمان لیگ اصرار کرده اند که آی تی سی صادر شود؟

این اصرار به صورت مستند در ارسال ایمیل ها به وضوح دیده می شود. نفت مسجد سلیمان هم اولین باشگاهی بود که اعتراض کرد. در نهایت پس از تمام این اتفاقها فدراسیون فوتبال تذکر می دهد و جلوی بازی موتومبا گرفته می شود.

چیزهایی که شما می گویید یعنی اینکه تخلف اتفاق افتاده است…

ببینید فدراسیون فوتبال ترکیه طوری عمل کرده که موتومبا بتواند فوتبالش را بازی کند اما در بازه زمانی که درباره اش بحث شده به صورت غیرمجاز در ترکیه بازی کرده است. در بازه زمانی ۲۸ دسامبر که به تهران آمده یک روز بعد در ایران برای راه آهن بازی کرده است. اینها عجیب بود و ما این کارها را اصرار تلقی کردیم.

مدیر دپارتمان بین الملل، آقای کسرایی دراین باره چه توضیحاتی داد؟

ایشان گفت که به درخواست باشگاه درخواست ها را ارسال می کرده و به نوعی واسطه بین باشگاه راه آهن و فدراسیون ترکیه و باشگاه ترکیه ای بوده است.

آقای صالحی در رای که کمیته انضباطی صادر کرده و به نفع راه آهن رای داده بود، در یک بندش اعلام شده که کل مدارک به فیفا ارسال می شود. بعد شما دقیقا عکس رای کمیته انضباطی را دادید، آیا واقعا این بند عجیب نبوده که کمیته انضباطی مدارک را به فیفا ارسال کند؟ اگر این طور است آن وقت فیفا همه تخلفات را می بیند…

این کار کمیته انضباطی یک کار بدیع و جدید بود. البته ما هم که حکم استیناف می دهیم همه جزئیات برای فیفا ارسال می شود.

شنیده شده شما زمانی که شنیده اید ممکن است رای برگردد و راه آهن دوباره لیگ برتری شود یا احتمال ۱۷ یا ۱۸ تیمی شدن لیگ برتر وجود دارد، گفته اید که استعفا می دهید…

من؟

شما و آقای علیرضا اسدی، دبیرکل جدید…

نه، باید بگویم که من تعصبی به این رای و قضیه ندارم. بالاخره ما یک بار در حکم علی دایی هم حکم دادیم و از رای برگشتیم. من تعصبی روی این قضیه ندارم.

مگر رای غیرقابل برگشت نیست؟

اعاده دادرسی کرده اند و باید دید چه خواهد شد.

از دید شما هنوز هم راه آهن مقصر است؟

بله هنوز هم عقیده داریم که راه آهن مقصر است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس