تاریخ انتشار: ۰۶ بهم ۱۳۹۴

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعطیلی مدرسه ایرانی در عربستان جزییاتی را بیان کرد.

به گزارش “گذارنیوز”  فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص علت تعطیلی تنها مدرسه ایرانی در عربستان گفت: این مدرسه در داخل سفارت ایران در عربستان بوده است که به دلیل این که سفارتخانه ایران در این کشور تعطیل شد و کارکنان سفارت به ایران برگشتند به طبع مدرسه داخل سفارتخانه نیز تعطیل می‌شود.
وی ادامه داد: هیچگونه مدرسه مستقلی در عربستان نداریم و این تنها مدرسه در سفارتخانه ایران در عربستان بوده است و هر وقت سفارتخانه مجدد در عربستان باز شود مدرسه‌ی آن هم برپا خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص اعتبارات در سال ۹۴ بیان کرد: در سال ۹۴ اعتبارات ما ۲۴ هزار میلیارد تومان است که حدود ۱۲ میلیون دانش‌آموز در بخش دولتی داریم و اگر این اعتبارات را به تعداد دانش‌آموزان تقسیم کنیم به ازاء هر دانش‌آموز در مدارس ایران حدود ۲ میلیون تومان غیر از هزینه‌های سرمایه‌ای هزینه می‌شود. در واقع کل پرداخت‌های آموزش و پرورش است بنابراین دانش‌آموزانی که در ایران تحصیل می‌کنند چه ایرانی و چه افغانی باید در هزینه‌های مدارس کمک کنند تا این مکان‌های آموزشی فعالیت‌های بهتری را داشته باشند.
وی اظهار داشت: از مهر ۹۵ دانش‌آموزان کلاس دهم را داریم و رشته‌های سال اول متوسطه دوره دوم در حال برنامه‌ریزی است که به تصویب برسد و اعلام شود. عناوینی که می‌خواهند به تصویب برسند در راستای سند تحول نظام آموزش و پرورش است.
وی در این خصوص ادامه داد: در برخی از مهارت‌ها مانند مهارت‌های زندگی و بحث‌های هنری خلا‌هایی را داشتیم که برای جبران‌ کردن آنها برنامه‌ریزی‌های جدیدی را مد نظر قرار دادیم که بعد از تصویب شورای عالی آموزش و پرورش اعلام می‌کنیم.
وی در پایان در خصوص نقش آموزش و پرورش در نظام تحول سلامت خاطرنشان کرد: بی‌شک آموزش و پرورش در تحول سلامت نقش بزرگی را دارد. به همین دلیل با وزارت بهداشت همکاری‌هایی را داشته‌‌ایم و بابت این همکاری‌ها از آن وزارتخانه سپاسگذاریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس