تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سید مصطفی  موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به افتتاح ۱۲ پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرک های صنعتی مازندران خبر داد و اظهار داشت: این پروژه ها در بخش زیر ساخت  شهرک های صنعتی هستند که نقش مهمی در فرآیند رونق تولید و توسعه اقتصادی […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سید مصطفی  موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به افتتاح ۱۲ پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرک های صنعتی مازندران خبر داد و اظهار داشت: این پروژه ها در بخش زیر ساخت  شهرک های صنعتی هستند که نقش مهمی در فرآیند رونق تولید و توسعه اقتصادی منطقه دارند.


 


وی افزود: یکی از مهمترین برنامه  دولت یازدهم ، خروج از رکود اقتصادی به واسطه سیاست های ابلاغی رهبری مبنی بر “اقتصاد مقاومتی”  و شکل گیری آن در استان های کشور، است و بر همین اساس هفت برنامه اقتصاد مقاومتی مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


 


مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران، گفت: رونق تولید یکی از برنامه های مهمی است با اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی دنبال می شود.


 


وی با بیان اینکه احیای ۷۵۰۰ واحد  صنعتی، تولیدی در قالب اعطای تسهیلات به میزان ۴۷۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد، افزود: قریب به ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۷ واحد صنعتی در مازندران تخصیص یافت.


 


موسوی ادامه داد: ار بانک های عامل درخواست می شود تا با تساهل و تسامح بیشتری با واحدهای تولیدی برخورد کنند چرا که  با توجه به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی باید به توان داخلی و تمرکز بر بنگاه های کوچک و متوسط تاکید شود.


 


وی تمرکز به بنگاه های کوچک و متوسط را از جمله اهداف  شرکت شهرکهای صنعتی عنوان کرد و گفت: بیش از ۲۱۰ پروژه عمرانی و زیر ساختی با مبلغ ۱۹٫۵ میلیارد تومان در سه سال گذشته در شهرک های صنعتی مازندران به بهره برداری رسید.


 


مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران از تصفیه خانه شهرک صنعتی جویبار به عنوان مهمترین پروژه در حال اجرا نام برد و افزود: این پروژه با ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در هفته دولت به بهره برداری رسیده است .


 


موسوی به گازرسانی ۵ شهرک صنعتی مازندران درهفته دولت اشاره کرد و کاهش قیمت تمام شده تولید واحدهای تولیدی را ازمزیت های آن عنوان کرد و گفت: شهرک شورمست، بابلکنار، نکا، بهشهر و مرزن آباد از جمله شهرک هایی هستند که عملیات گازرسانی آنها به پایان رسیده است.


 


وی از تجهیز ۱۰ شهرک صنعتی به خودروی اطفای حریق خبر داد و افزود: آتش نشانی شهرک های صنعتی مرزن آباد و بابکان دردست افتتاح است.


 


مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران  با بیان اینکه در در سه سال گذشته در دولت یازدهم ۳۸۷ قرارداد با سرمایه گذار برای واگذاری زمین منعقد شده است، گفت: ۲۹۲ واحد تولیدی در سه سال گذشته در در شهرک های صنعتی به بهره برداری رسیده است.


 


 وی ادامه داد: استقرار سرمایه گذاران جدید به بهره برداری طرح های نیمه تمام نشان رویش واحدهای جدید صنعتی در استان دارد که جای بسی خرسندی است.


 


موسوی با بیان اینکه نگاه ما نگاه عملیاتی و میدانی است ، بیان کرد:  ما همه یک حلقه از یک زنجیره هستیم ،تلاش میکنیم  موجبات اشتغال صنعتی و تولید را فراهم کنیم.


 


وی از شناسایی ۳۲ خوشه صنعتی در مازندران خبر داد و گفت:درغرب مازندران صنایع دستی و گردشگری مناسب تشخیص داده شد و مجوز آن نیز از سازمان گرفته شد بنابراین کار تولید خوشه صنایع دستی در شهرک صنعتی رامسر به عنوان شهرک صنعتی صنایع دستی  برای نخستین بار در کشور مجوز دریافت کرده است.


 


موسوی در ادامه به ایجاد تصفیه خانه در شهرک های مازندران اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم تاکنون چهار تصفیه خانه درشهرک های صنعتی ، البرز تنکابن، سلمانشهر، چمستان و جویبار مازندران ساخته شد .


 


وی عنوان کرد: دو تصفیه خانه در بشل به ظرفیت ۱۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز و تصیفه خانه تشبندان نیز احداث می شود و سه تصفیه خانه دیگر نیز کار مطالعاتی ان انجام شده است


 


موسوی به توسعه شهرک های صنعتی در استان اشاره و انجام آن را از اولویت ها عنوان کردو گفت: در توسعه شهرک صنعتی امام زاده عبدالله مصوبه کمسیون ماده ۲۱ برای واگذاری ۴۶٫۵ هکتار از اراضی شرکت دیزل دریافت شده و دادخواست خلع ید به دادستانی ارسال شد تا به شهرک صنعتی امام زاده عبدالله آمل الحاق شود.


 


وی ایجاد شهرک های صنفی را از اهم برنامه های این شرکت صنعتی عنوان کرد و افزود: شهرک های صنفی مزیت خوبی برای اقتصاد مازندران محسوب می شود و با متمرکزکردن اصناف در شهرک های که در خارج از شهر مستقر است میتوان در دراز مدت صنوف آلاینده را از شهرها حارج کرد.


 


مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی  مازندران در ادامه افزود: رسانه  ها می توانند در معرفی محصولات واحدهای تولیدی به بازار نقش موثری داشته باشند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس