تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شرکت مشاوره وود مک‌کنزی اعلام کرد: ایران در نظر دارد در ماه‌های آینده قراردادهای نفت و گاز بزرگی را با شرکت‌های خارجی به امضا برساند و اولین قرارداد از این نوع -از زمان برداشته‌شدن تحریم‌ها- در ماه ژانویه ۲۰۱۷ (دی و بهمن ۱۳۹۵) بسته خواهد شد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ،‌ […]

[ad_1]


شرکت مشاوره وود مک‌کنزی اعلام کرد: ایران در نظر دارد در ماه‌های آینده قراردادهای نفت و گاز بزرگی را با شرکت‌های خارجی به امضا برساند و اولین قرارداد از این نوع -از زمان برداشته‌شدن تحریم‌ها- در ماه ژانویه ۲۰۱۷ (دی و بهمن ۱۳۹۵) بسته خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ،‌ همایون فلکشاهی، تحلیلگر شرکت مشاوره وود مک‌کنزی اعلام کرد: اولین نفت تحت این توافقات در سال ۲۰۲۰ جریان خواهد یافت. ایران در سه سال گذشته روی مفاد قراردادهای نفتی ایران (IPC)  کار کرده و تا انتهای سال ۲۰۱۶ آن را نهایی خواهد کرد.
IPC به شرکت‌های نفتی خارجی اجازه خواهد داد تا پس از سال‌ها تحریم به ایران بازگردند. بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، تهران نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی ۱۰۰ میلیارد دلاری در صنعت است. فلکشاهی افزود: این کشور انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵، از طریق امضای پروژه‌های خارجی ۵۰۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید روزانه خود بیفزاید.

تحلیلگر شرکت وود مک‌کنزی اعلام کرد: «میزان افزایش تولید بستگی به شرایط قراردادهای جدید دارد. احتمال زیادی وجود دارد که سطح تولید هنوز در همین حد باقی بماند، اما من فکر نمی‌کنم که شرکت‌های زیادی به ایران بیایند.»
در ماه گذشته ایران روزانه ۳٫۵۵ میلیون بشکه نفت خام تولید کرده که تقریبا ۲۵ درصد بیشتر از تولید ماه ژانویه ۲۰۱۶ این کشور بوده است. بر اساس اعلام فلکشاهی این کشور تولید روزانه ۴٫۸ میلیون بشکه‌ای را تا سال ۲۰۲۱ هدف گرفته است.

این سطح در بهترین سناریو اتفاق خواهد افتاد و رخ دادن آن بستگی به این دارد که شرایط قراردادهای جدید تا چه حد جذاب باشند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس