تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سازمان عفو بین الملل در گزارشی از شکنجه متهمان و زندانیان در زندان های ترکیه پس از کودتای نافرجام اخیر این کشور خبر داد. به گزارش ایرنا، در گزارش سازمان عفو بین الملل آمده است که بر اساس شواهد و اطلاعات بدست آمده، ماموران پلیس ترکیه در شهرهای آنکارا و استانبول تا ۴۸ ساعت […]

[ad_1]

سازمان عفو بین الملل در گزارشی از شکنجه متهمان و زندانیان در زندان های ترکیه پس از کودتای نافرجام اخیر این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، در گزارش سازمان عفو بین الملل آمده است که بر اساس شواهد و اطلاعات بدست آمده، ماموران پلیس ترکیه در شهرهای آنکارا و استانبول تا ۴۸ ساعت متهمان و زندانیان را در شرایط دردناکی نگهداری می کنند.

بر پایه این گزارش، به بازداشت شدگان در مواردی غذا، آب و دارو داده نشده و به آنان توهین شده و برخی از آنان مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفته اند.

به نوشته جمهوریت، «جان دالهویزن» مسئول بخش اروپای عفو بین الملل در این باره گفته است که مقامات ترکیه بابد سریعا اینگونه اقدامات را متوقف کنند.

در گزارش سازمان عفو بین الملل هم چنین تاکید شده که شماری از متهمان و زندانیان به وکیل یا خانواده های خود دسترسی نداشته و از اتهامات وارده علیه خود نیز اطلاعی ندارند.

سازمان عفو بین الملل از کمیته اروپایی جلوگیری از شکنجه خواسته است برای نظارت بر شرایط بازداشت این زندانیان فورا گروهی به ترکیه اعزام شود.

نخست وزیر ترکیه گفته است که بیش از ۱۳ هزار نفر از جمله هشت هزار و ۹۰۰ نظامی پس از حادثه کودتای نظامی در ترکیه بازداشت شده اند.(کودتای اخیر ترکیه روز جمعه ۲۵ تیرماه روی داد)در این مدت بیش از ۵۰ هزار نفر از کارکنان دولت ترکیه نیز پاکسازی شده یا حکم کار آنان به حالت تعلیق در آمده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس