تاریخ انتشار: ۲۹ ارد ۱۳۹۴

این روزها موضوع فعالیت برخی موسسات اعتباری که از بانک مرکزی مجوز ندارند بسیار چالش برانگیز شده، اما بد نیست بدانید تعداد شعب برخی از این موسسات از بعضی بانک‌های مجوزدار بسیار بیشتر است. به گزارش گذارنیوز چند سالی است که موسسات اعتباری در رقابت با بانک‌ها اقدام به جذب سپرده و پرداخت سود بیشتر […]

این روزها موضوع فعالیت برخی موسسات اعتباری که از بانک مرکزی مجوز ندارند بسیار چالش برانگیز شده، اما بد نیست بدانید تعداد شعب برخی از این موسسات از بعضی بانک‌های مجوزدار بسیار بیشتر است.

بانک

به گزارش گذارنیوز چند سالی است که موسسات اعتباری در رقابت با بانک‌ها اقدام به جذب سپرده و پرداخت سود بیشتر از نرخ مصوب می‌کنند.

در برخی از این موسسات نرخ سود سپرده یک ساله ۲۸ درصد است، در حالی که هم اکنون نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار برای چنین سپرده‌هایی ۲۰ درصد است.

بانک مرکزی بارها اعلام کرده که قوه قضاییه در حال رسیدگی به پرونده این موسسات است و فقط از مردم خواسته که در این موسسات سپرده‌گذاری نکنند. با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد سرمایه تعدادی از این موسسات حتی از بعضی بانک‌ها دارای مجوز هم بیشتر است.

این موسسات بخش قابل توجهی از دارایی‌های خود را به ملک تبدیل کرده و آن را در قالب شعبه استفاده می‌کنند. جدول زیر گویای این موضوع است.

بانک‌های دارای مجوز

نام تعداد شعبه
ایران زمین ۳۵۵
گردشگری ۸۴
دی ۹۱
کارآفرین ۱۰۱
توسعه تعاون ۴۶۶
سامان ۱۴۶
موسسه اعتباری توسعه ۴۸

موسسات اعتباری

نام تعداد شعبه
آرمان ۵۰۶
نور ۴۰۰
ثامن الحجج ۴۵۰
افضل توس ۲۱۷
میزان ۱۰۷

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس