تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به هر حال دولت روحانی مقبول غالب اصولگرایان است حالا اینکه این غالب اصولگرایان بیایند سرنوشت خودشان را با جبهه پایداری گره بزنند. به نظر من، انقدر عاقل هستند که چنین کاری را نخواهند کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از انتخاب ،حجت الاسلام محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین می گوید: […]

[ad_1]

به هر حال دولت روحانی مقبول غالب اصولگرایان است حالا اینکه این غالب اصولگرایان بیایند سرنوشت خودشان را با جبهه پایداری گره بزنند. به نظر من، انقدر عاقل هستند که چنین کاری را نخواهند کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از انتخاب ،حجت الاسلام محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین می گوید: غالب اصولگرایان بر این باور هستند که نمی‌توانند از مصباح‌یزدی خط و خطوط سیاسی بگیرند.

خبرنگار انتخاب ابتدا پرسید: اقای مصباحی‌مقدم به عنوان سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در نشست مطبوعاتی اعلام کردند “ما بنای مشورت با آیت‌الله مصباح‌یزدی را در انتخابات سال آینده نداریم” و سپس آیت‌الله موحدی‌کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت‌مبارز، واکنش نشان دادند و گفتند “ما حتما از نظرات آیت‌الله مصباحی یزدی استفاده می‌کنیم” ، آیا همین موضوع باعث انشقاق بین اصولگرایان نیست؟

فاضل میبدی پاسخ داد: این اختلاف در اصولگرایان وجود دارد. غالب اصولگرایان بر این باور هستند که نمی‌توانند از مصباح‌یزدی خط و خطوط سیاسی بگیرند و مسائلی که دارند را روشن کنند، چون گروه‌هایی که به عنوان جبهه پایداری هستند یک جریان افراطی هستند که با همه مشکل دارند و همیشه به چالش بر می‌خوردند که مهمترین آن هم با دولت و شخص روحانی است.

وی ادامه داد: به هر حال دولت روحانی مقبول غالب اصولگرایان است حالا اینکه این غالب اصولگرایان بیایند سرنوشت خودشان را با جبهه پایداری گره بزنند. به نظر من، انقدر عاقل هستند که چنین کاری را نخواهند کرد.

این عضو مجمع محققین و مدرسین تصریح کرد: جبهه اصولگرایان یک خط و ربط دیگری با جبهه پایداری دارند. زمانی که آقای مرحوم مهدوی‌کنی هم در قید حیات بود با آقای مصباح‌یزدی و جبهه پایداری چالش و مشکل داشت. این واقعیت است که هیچوقت اصولگرایان خط و سیاستی که دارند از طریق جبهه پایداری تعیین نمی‌کنند.

فاضل میبدی با اشاره به ائتلاف سال آینده در بین اصولگرایان اظهار کرد: ممکن است یک ائتلافی در اردوگاه اصولگرایان صورت بگیرد ولی اصولگرایان، جبهه پایداری را جزو خودشان نمی‌دانند و آینده جبهه پایداری و مصباح‌یزدی در این ائتلاف اصلا مشخص نیست و بزرگانی مثل آقای لاریجانی، ناطق نوری ولایتی و…. سرنوشت خودشان را به دست مصباح‌یزدی گره نمی‌زنند.

وی درباره اظهارات آیت‌الله مصباحی‌مقدم و آیت‌الله موحدی‌کرمانی گفت: به نظر من، آقای مصباحی‌مقدم نسبت به دیگران واقع‌بین‌تر است. غالب روحانیونی که در روحانیت مبارز هستند مثل آقای امامی‌کاشانی و… افرادی نیستند که بخواهند از آقای مصباح‌یزدی خط بگیرند.

فاضل میبدی در پاسخ به این سوال خبرنگار “انتخاب” آیا امکان دارد اصولگرابان بخواهند در انتخابات سال اینده از افرادی مثل جلیلی و قالیباف حمایت کنند، تاکید کرد: قطعا این کار را نخواهند کرد. کسی که یکبار در انتخابات آمد و شکست خورد قطعا دوباره بیاید شکست بیشتری خواهد خورد و این به ضرر بیشتر این اردوگاه تمام می شود.

وی پیش بینی کرد: با توجه به شرایطی که دراصولگرایان میانه رو وجود دارد، در انتخابات سال اینده از روحانی حمایت خواهند کردند، چون چاره‌ایی جزء این ندارند.

۲۰۵/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس