تاریخ انتشار: ۲۹ ارد ۱۳۹۵

– مدیر کل بهزیستی گلستان از گشایش غرفه محصولات و تولیدات معلولین، مددجویان و زنان سرپرست خانوار زیر پوشش این اداره در ایستگاه راه آهن مرزی اینجه برون در شرق استان خبر داد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از دریافتی روز چهارشنبه ایرنا از بهزیستی استان، رقیه رحمانی در حاشیه نشست مشترک مسوولان بهزیستی و راه آهن شمال شرق ۲ که در جهت بررسی راهکارهای کمک به توانمندسازی مددجویان و جامعه هدف این سازمان در گرگان برگزار شد، افزود: این غرفه به مساحت ۱۰۰مترمربع در راستای حمایت از خودکفایی و بسترسازی مناسب برای ارایه و فروش تولیدات مددجویان طی هفته جاری راه اندازی می شود.
به گفته وی معلولان، مددجویان زیر پوشش و زنان سرپرست خانوار از سراسر استان می توانند با ارایه هنر دست ها و تولیدات خود به گروه همیار پشتیبان(نماینده بهزیستی)، این محصولات را به فروش برسانند.
مدیر کل بهزیستی گلستان هدف از گشایش این غرفه را معرفی فعالیت‌های مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی در عرصه‌های مختلف کار و اشتغال پایدار و مولد برشمرد و افزود: اشتغال و کارآفرینی جامعه هدف یکی از مولفه ها و شاخص های توسعه کشور است.
وی ادامه داد که دشواری های خاص ایجاد شغل و حرفه و استمرار آن ایجاب می کند که سازمان بهزیستی به منظور تحقق این امر مهم برنامه های متفاوتی اجرایی کند تا با استفاده از این مکانیسم ها ضریب امنیت شغلی جامعه هدف را ارتقاء دهد.
رحمانی افزود که ایجاد اشتغال برای معلولین از طریق اجرای بخشی از قانون جامع حمایت از حقوق معلولان (سهمیه سه درصد استخدام)، کمک به راه اندازی طرح های اشتغالزایی، گسترش بازار کار و ایجاد فرصت های شغلی برای جامعه هدف سازمان باپرداخت وام از محل وجوه اداره شده (با یک درصد سود)، تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی (با چهار درصد سود) بخشی از تلاش های بهزیستی است.
به گفته وی تفاهم نامه با آموزش فنی وحرفه ای استان درجهت مهارت آموزی رایگان و یا با تخفیف ویژه و اثربخش و متناسب با بازار کار، حفظ و ثبات شغلی جامعه هدف با پرداخت حق بیمه سهم کارفرما وخویش فرما، یارانه ارتقاء کارآیی معلولان، آموزش و بازآموزی، پیگیری های مددکاری و حقوقی، مشاوره شغلی، کاریابی و بکارگیری نیروی جامعه هدف در مراکز و موسسات غیردولتی که از بهزیستی مجوز فعالیت دریافت نموده اند، از دیگر اقدام ها می باشد.
راه آهن بین المللی ایران – ترکمنستان – قزاقستان سال ۹۳ با حضور روسای جمهوری سه کشور در مرز اینچه برون واقع در شرق استان گلستان به بهره برداری رسید.
۱۶۴۸

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس