تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، از عرضه مداوم شکر در بورس کالا با هدف تنظیم بازار خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حسن عباسی معروفان گفت: هم اکنون تلاطم بازار شکر کاملا فروکش کرده و از دو هفته قبل، قیمت ها تقریبا به قیمت های […]

[ad_1]

شکر

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، از عرضه مداوم شکر در بورس کالا با هدف تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حسن عباسی معروفان گفت: هم اکنون تلاطم بازار شکر کاملا فروکش کرده و از دو هفته قبل، قیمت ها تقریبا به قیمت های مصوب دولت نزدیک شده است.

وی افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران، ۳۰۷ هزار تن شکر در بورس کالا عرضه کرده که حدودا ۱۲۵ هزار تن آن معامله شده است و این نشان می دهد که عرضه، بیش از ۲ برابر تقاضا بوده و نیاز بازار تامین شده است.

عباسی معروفان اظهار داشت: غیر از ما شرکت های تولیدی شکر نیز حدود ۱۴۷ هزار تن شکر در بورس عرضه کرده اند که آنها هم ۱۳۸ هزار و ۵۰۰ تن فروخته اند .

وی گفت: علاوه بر بورس کالا، شرکت بازرگانی دولتی ایران ۷۹ هزار تن شکر را در خارج از بورس فروخته و سایر شرکت ها هم در خارج از بورس ۲۹۳ هزار تن فروش داشته اند .

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: الان در بازار عمده فروشی و آزاد، شکر ۵۰ کیلویی و فله ای حدود ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان فروخته می شود که قیمت مصوب دولتی هم ۲۵۲۰ تومان است و تقریبا می شود گفت به قیمت عادی و نرمال خود بازگشته است.

عباسی معروفان گفت: البته با توجه به اینکه در بازار خرده فروشی تنش هایی بوده، شاید هنوز برخی خرده فروشی ها از جمله بقالی ها و سوپری ها شکرهایی با قیمت های خرید بالاتر داشته باشند که آن هم با قیمت هایی که عمده فروشی های جدید عرضه می کنند، به زیر ۳۰۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان اطمینان داد: موجودی شکر کشور مطلوب است و مشکلی بابت تنظیم بازار و تأمین مواد اولیه کارخانجات صنف و صنعت نیست.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس