تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل شرکت بازرگانی توسعه نیشکر به اقدام سریع دولت برای ارائه مجوز واردات شکر اشاره کرد و گفت: با ورود محموله های وارداتی به بازار و همچنین روند مطلوب تولید داخلی، قیمت در سراشیبی قرار گرفته و سرمایه گذارانی که طی هفته های اخیر به طمع سودهای بادآورده وارد بازار شکر شده بودند با […]

[ad_1]

نیشکر

مدیرعامل شرکت بازرگانی توسعه نیشکر به اقدام سریع دولت برای ارائه مجوز واردات شکر اشاره کرد و گفت: با ورود محموله های وارداتی به بازار و همچنین روند مطلوب تولید داخلی، قیمت در سراشیبی قرار گرفته و سرمایه گذارانی که طی هفته های اخیر به طمع سودهای بادآورده وارد بازار شکر شده بودند با زیان مواجه شده اند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از بورس کالا، با وجود اینکه التهاب و افزایش قیمت، چند هفته ای میهمان بازار شکر بود، اما دو اقدام دولت یعنی عرضه مستمر و پر حجم این محصول در بورس کالا و ارائه مجوز واردات شکر باعث شده تا امروز بازار شکر به کلی آرام بگیرد و روند نزولی قیمت ها نیز ادامه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی توسعه نیشکر با بیان مطلب فوق گفت: وزارت جهاد کشاورزی برای اولین بار در زمان التهاب بازار یک محصول، از مکانیسم بورس کالا بهره برد به طوریکه وقتی تقاضا برای شکر زیاد بود، عرضه های این محصول در بورس را افزایش داد تا از سازوکار عرضه و تقاضا برای مدیریت بازار بهره ببرد.

علیرضا حمیدی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های بورس کالا برای مدیریت و تنظیم بازار محصولات کشاورزی می تواند کارگشا باشد و وزیر جهاد کشاورزی نیز شخصا به این موضوع اعتقاد دارد. به این ترتیب می توان رفته رفته حجم و شمار کالاهای کشاورزی را در بورس کالا افزایش داد تا طی سال های آینده علاوه بر اینکه بتوانیم پیش بینی دقیق تری از آینده بازار محصولات کشاورزی داشته باشیم، آمارهای بخش کشاورزی نیز شفاف شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی توسعه نیشکر گفت: قیمت عرضه شکر در حال حاضر در بورس کالای ایران دو هزار و ۵۲۰ تومان است که امکان رقابت تا ۵ درصد برای آن وجود دارد

وی در پاسخ به این پرسش که تاخیر در تحویل شکر به خریداران از سوی بازرگانی دولتی برطرف شده است؟ گفت: شرکت بازرگانی توسعه نیشکر که در موعد مقرر شکرهای فروخته شده را تحویل می‌دهد و روند تحویل شکرهای بازرگانی دولتی نیز به مراتب بهتر از گذشته شده و این شرکت نیز نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد.

حمیدی به اقدام سریع دولت برای ارائه مجوز واردات شکر اشاره کرد و گفت: با ورود محموله های وارداتی به بازار و همچنین روند مطلوب تولید داخلی، قیمت در سراشیبی قرار گرفته و سرمایه گذارانی که طی هفته های اخیر به طمع سودهای بادآورده وارد بازار شکر شده بودند با زیان مواجه شده اند.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس